• شناسه خبر : 18255

64 درصد نانوایی های فعال کاشان در روز جمعه تخلف داشتند

مدیر اداره جهاد کشاورزی کاشان گفت: با توجه به بررسی، رصد و کنترل نانوایان در روز جمعه (دیروز) 64 درصد واحد نانوایی هایی فعال در این شهرستان تخلف داشتند.

 به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، رضا مظلومی در نشست کمیته تخصصی و کارشناسی گندم، آرد و نان کاشان اظهار داشت: از مجموع 355 واحد نانویی در سطح این شهرستان روز جمعه (دیروز) 232 واحد نانوایی فعالیت داشته اند که از این میان 81 نانوایی با تخلف عرضه نان بالا (35 درصد)، 68 واحد نانوایی تخلف عدم رعایت ساعت پخت (29 درصد) را داشتند و تنها برای 83 واحد نانوایی (36 درصد) تخلفی ثبت نشده است.

 وی با بیان اینکه سقف تعطیلی تعداد نانوایی ها در روز جمعه در کاشان 100 واحد است، افزود: بر اساس اطلاعات سامانه دیروز 123 نانوایی تعطیل بودند که نشان از تخلف 23 واحد را می دهد.

مظلومی تصریح کرد: طبق زمان بندی تعیین شده نانوایی ها در طول هفته یک روز را می توانند تعطیل کنند و برای روز جمعه باید یک هفته در میان واحد خود را فعال یا تعطیل کنند تا مردم دچار مشکل تهیه نان نشوند.

وی کاهش ساعات پخت و تعطیلی نامتعارف خارج از برنامه تعیین شده، افزایش جمعیت شهر در شش ماهه دوم بدلیل بازگشت روستاییان و خوش نشینان مناطق کوهپایه به مرکز شهر، عدم تعادل سهمیه آرد واحدهای نانوایی در نقاط پرتراکم جمعیت و معابر اصلی نسبت به معابر فرعی و پخت نان بی‌کیفیت به بهانه آرد بی کیفیت جهت جلوگیری از مراجعات مشتری را از دلایل صفوف نامتعارف نانوایی ها ذکر کرد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی کاشان پخت نان با اندازه نامتعارف و فروش اجباری را از دیگر تخلفات نانوایان ذکر کرد و افزود: پخت نان ساده باید در اولویت نانوایان باشد ولی برخی از آنان به واسطه سود مالی بیشتر اقدام به پخت نان کنجددار به تعداد زیاد می کنند که شهروندان باید این تخلفات را گزارش کنند.

وی با تاکید بر افزایش نانواییان آزادپز در سطح کاشان با توجه به اینکه شهری گردشگرپذیر است، گفت: باید نان شهرک های صنعتی، رستوران ها، کبابی ها و مغازه های سوپری از محل پخت نان آزاد باشد و در غیر این صورت تخلف است.

مظلومی در پایان خاطر نشان کرد: جریمه نقدی و کاهش سهمیه آرد دولتی با نانوایان متخلف برخورد می شود و شهروندان می توانند گزارشات و شکایات خود را در زمینه تخلفات صنفی در سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری نمایند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *