آغاز نصب کارت خوان های هوشمند در نانوایی های کاشان

نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌هایی کاشان آغاز شده است نانوایی‌ها در این شهرستان به مرور این کارت‌خوان‌ها را دریافت و در واحدهای صنفی خود نصب می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، از چند روز قبل واحدهای نانوایی در سه نوع لواش، بربری و سنگک در کاشان نسبت به نصب و راه‌اندازی این کارت‌خوان‌ها اقدام کردند و شهروندان نیز بدون محدودیت می‌توانند نسبت به خرید نان مورد نظر خود اقدام کنند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان، در این باره در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی توزیع عادلانه یارانه اظهار داشت: سه موضوع گندم، آرد و نان در این زنجیره قرار دارد و با اجرای این طرح یارانه مد نظر به حساب نانوا ریخته می‌شود.

رضا مظلومی با بیان اینکه این اقدام در دو مرحله انجام می‌شود، افزود: در مرحله اول خرید به صورت معمول انجام شده و آرد دولتی در اختیار نانوا قرار گرفته و ۱۵ درصد به عنوان عامل تشویقی به ازای هر خرید مردم به نانوا تعلق می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در مرحله دوم آزادسازی قیمت آرد در آستان اصفهان صورت می‌پذیرد، ابراز داشت: فاز دوم کمتر از یک ماه دیگر در استان اصفهان اجرایی شده و در این مرحله نان به قیمت قبل توسط مصرف‌کننده خریداری شده و یارانه اختصاص یافته به نانوا تعلق می‌گیرد.

مظلومی با تاکید بر اینکه نان تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی ندارد، گفت: تا پایان ۱۰ تیر نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در استان اصفهان به پایان می‌رسد و تمامی نانوایان در سطح استان اصفهان به کارت‌خوان‌های هوشمند تجهیز می‌شوند و هیچ محدودیتی در خرید نیز وجود ندارد.

منصور نیکوبین، معاون مقیم بانک عامل استان اصفهان در کاشان نیز در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه حدود ۳۰۰ دستگاه کارتخوان باید ویژه نانوایی‌ها نصب کرد، اظهار داشت: در حال حاضر برای سه گروه نان لواش، بربری و سنگک اطلاعات روی دستگاه بارگذاری و در کاشان و آران و بیدگل در حال نصب است.

وی با بیان اینکه تعداد کارتخوان‌های بارگذاری شده در این سه نان ۲۲۱ مورد بوده است، افزود: حدود ۱۸۰ دستگاه کارتخوان تاکنون نصب شده است و مابقی این دستگاه ها در حال نصب هستند..

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی واحدها با نواقص رو به رو هستند، ابراز داشت: این نواقص شامل فوت صاحب واحد صنفی، نقض در مدارک، عدم به روز بودن اطلاعات و غیره است.

نیکوبین با بیان اینکه این مغایرت‌ها احصاء و به مرور برطرف می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ مورد آخر برای رفع نواقص زمان نیاز دارد در حالی که این موضوع را وظیفه خود می دانیم و امیدواریم به نحو مطلوب اقدامات صورت پذیرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.