132 مورد عقرب زدگی و 13 مارگزیدگی در سال جاری در کاشان/ یک عقرب زدگی منجر به فوت شد

کمیته بررسی موارد عقرب زدگی و مارگزیدگی باحضور معاون فنی معاونت بهداشت، نماینده معاونت درمان، فوکال پوینتهای درمان و حشره شناسی و کارشناسان مسئول مرتبط با هدف بررسی و تعیین چالشها و تدبیر مداخله لازم در موارد عقرب زدگی و مارگزیدگی در دفتر معاونت بهداشت تشکیل شد.

به گزارش اهل کاشانم ، در این جلسه دکتر پنجه شاهی معاون فنی معاون بهداشت بر اهمیت توجه و رسیدگی به موضوع عقرب زدگی و مارگزیدگی تاکید نمود.
جواد رجبی رئیس گروه واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشت خلاصه ای از وضعیت آمار موارد عقرب زدگی و مارگزیدگی در ایران و دانشگاه علوم پزشکی کاشان را بیان کرد.
وی در ادامه نسبت به رعایت نکات لازم در پیشگیری از گزش توسط عقرب و مار تاکید نموده و افزود شهرورندان گرامی در صورت گزارش توسط عقرب و مار با تماس با اورژانس115 تماس بگیرند یا فوراً در شهرستان کاشان به بیمارستان شهید بهشتی و در شهرستان آران وبیدگل به بیمارستان سیدالشهداء مراجعه نمایند.
لازم به ذکر است که کودکان و سالمندان در خطر بیشتری نسبت به سایر گروهها می باشند و درصورت گزارش و عدم مراجعه فوری می تواند عواقب وخیمی را برای ایشان به دنبال داشته باشد.
در سال1401 تعداد167مورد عقرب زدگی و تعداد 12مورد مارگزیدگی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان ثبت شده است که تمام موارد درمان شده اند، ودر سال 1402 تاکنون132مورد عقرب زدگی و13مورد مارگزیدگی ثبت شده است که متاًسفانه یک مورد از موارد عقرب زدگی علی رغم انجام درمانهای تخصصی و تزریق پادزهر فوت نموده است .


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *