افزایش ۹ درصدی اهدای خون در کاشان

مدیرعامل سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با بیان اینکه اهدای خون از ابتدای سال تاکنون 9 درصد افزایش داشته است، گفت: امسال در تاسوعا و عاشورا 211 نفر اهداکننده به سازمان انتقال خون شهرستان کاشان به منظور اهدای خون مراجعه کردند.

محمدرضا ذیلایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه از شهروندان تقاضا داریم به صورت پیوسته هر سه ماه یک بار نسبت به اهدای خون اقدام‌ کنند، افزود: تاسوعا و عاشورا امسال نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش داشته است و این موضوع طبیعی بود چراکه روزهای قبل آن افزایش اهدای خون داشتیم.
وی با بیان اینکه پارسال تعداد اهداکنندگان خون در تاسوعا و عاشورا حسینی ۲۲۰ نفر بوده است، ابراز داشت: اگرچه اهدای خون در کاشان ۹ درصد افزایش داشته است اما مصرف ما افزایش ۱۴ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه ما همچنان نیاز داریم تا اهداکنندگان خون به صورت مستمر به منظور اهدای خون مراجعه کنند، گفت: هر فرآورده خونی حداکثر یک ماه قابل نگهداری است و از این رو شهروندان به جای اهدای خون در ایام خاص به صورت مستمر و هر سه ماه یک بار نسبت به اهدای خون اقدام کنند.
ذیلایی با بیان اینکه اهدای خون به صورت مستمر می‌تواند با شرایط مناسب‌تری به ارائه خدمات پرداخته شود، تصریح کرد: هر مرد در سال می‌تواند چهار مرتبه و هر خانم در سال می‌تواند سه مرتبه اهدای خون داشته باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *