• شناسه خبر : 19980

🔴 دامپزشکی: عرضه مرغ بصورت فله‌ای ممنوع است/ واحد های متخلف صنفی پس از طی شدن تاریخ مصرف مرغ، آن را به صورت فله و با شروع نشانه های فساد شدن به شکل طعم دار بنام زعفرانی به مردم عرضه می کردند

رئیس شبکه دامپزشکی کاشان گفت: همشهريان ازخرید گوشت قرمز چرخ کرده از قبل آماده شده و فیله مرغ به صورت فله یا با بسته‌بندی فاقد برچسب بهداشتی خودداری كنند.

به گزارش اهل کاشانم، عباس شاه میرزایی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون بیش از۶۵پرونده برای مراکز فروش مرغ و فرآورده های پروتئینی تشکیل شده است تاکید کرد:بر اساس قانون  عرضه مرغ به شکل قطعه‌بندی، فیله و طعم دار شده (زعفرانی) بصورت فله ای ممنوع است.

وی افزود:عرضه قطعات مرغ بصورت فله تنها در فروشگاه‌های  دارای پروانه بهداشتی با حضور دامپزشک مسئول فنی بهداشتی مجاز است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کاشان تصریح کرد:تعدادی از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ایی در کاشان با اخذ پروانه، مرغ را  به شکل فله ای عرضه  می کنند و سایر واحد ها ی صنفی  تنها مجاز به فروش مرغ بسته بندی دارای تاریخ تولید و انقضا هستند. 

شاه میرزایی خاطرنشان کرد: قطعه‌بندی مرغ در مغازه ممنوع است،چرا که بدلیل افزایش بار میکروبی، سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر می اندازد. 

وی با بیان اینکه نیمی از پرونده های قضایی  مربوط به واحد‌های عرضه اجناس پروتئینی مثل مرغ است است  یادآور شد: این واحد های متخلف صنفی پس از طی شدن  تاریخ مصرف مرغ آن را به صورت فله و با شروع نشانه های فساد شدن آن را به شکل طعم دار بنام زعفرانی به مردم عرضه می کردند.

 رئیس شبکه دامپزشکی کاشان در پایان گفت: برخی از سوپر مارکت ها برخلاف تذکرات دامپزشکی اقدام به قطعه بندی مرغ می کنند و  شهروندان تخلفات را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *