• شناسه خبر : 20520

کار خیر خانواده زنده‌یاد خانم شمسی شاطری

یک خانواده کاشانی هزینه مراسم ترحیم را صرف خرید ۵ یخچال برای نیازمندان کردند

خانواده زنده‌یاد خانم شمسی شاطری هزینه مراسم ترحیم را صرف خرید ۵ یخچال برای نیازمندان کردند.

علی اصغر شاطری نویسنده ، محقق و مورخ کاشانی که در غم فقدان خواهر خود به سوگ نشسته است در اقدامی خیرخواهانه هزینه مراسم هفتم و چهلم را به نیازمندان اهدا کردند

علی اصغر شاطری در گفتگو با اهل کاشانم گفت: برگزاری مراسمات ترحیم که برای زنده نگه داشتن یاد عزیزانمان است امری پسندیده و مستحب است،اما متاسفانه در سالهای اخیر بدلیل برخی تجملات و اضافات موجب اسراف و به زحمت افتادن مردم و ایجاد ترافیک و مزاحمتهایی برای سایرین گردیده است.

شاطری اظهار داشت: عدم وجود معابر مناسب و پارکینگ و مسدود شدن مسیرهای منتهی به مراسمات ترحیم ویا نصب بلندگو‌ و‌پخش صدای مراسم در معابر  از معضلات و مزاحمت‌های اینچنین مجالس است.

از سویی دیگر هزینه های تجملاتی مراسم که برخی زاید و اسراف است می تواند گره گشای مشکلات خانواده های آبرومند و نیازمند باشد.

مدیر موسسه خیریه حضرت علی اصغر(ع)افزود: باتوجه به وصیت خواهر مرحومه که از انجام تشریفات و مزاحمت بر ای دیگران خودداری کنید با نظر خانواده مرحومه فرزندان و همسرش، تصمیم به حذف مراسمات و تهیه پنج یخچال فریزر برای خانواده های نیازمند گرفتند.

وی اظهار داشت: پیش از فرارسیدن مراسم هفتم ،هر پنج دستگاه یخچال فریزر خریداری شده و به همراه بسته های غذایی تحویل خانواده های نیازمند خواهد گردید.

وی ابراز امیدواری کرد:با توجه به اعتقاد مردم کاشان به صدقه جاریه و خیّر بودن و نیک اندیشی مردم این کهن دیار شاهد فرهنگسازی های عام المنفعه بیشتر و گره گشایی از خانواده های آبرومند و نیازمند باشیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *