کاهش 24 درصدی تصادفات منجر به فوت برون شهری کاشان

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: مجموع تصادفات منجر به فوت برون شهری در شهرستان کاشان در ۷ ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم و به نقل از روابط عمومی فرمانداری کاشان، علیرضا چله دوان با استناد به آمار ارائه شده توسط پلیس راه های شهرستان در ششمین جلسه شورای ترافیک شهرستان کاشان افزود: با این میزان از کاهش تصادفات، تعداد نفرات فوتی نیز در این بازه زمانی، ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی به تاثیر اقدامات سال های اخیر مجموعه ترافیکی شهرستان کاشان به ویژه درحوزه آزاد راه ها در کاهش تصادفات اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت های مستمر پلیس راه های شهرستان، ایجاد ایستگاه های سلامت و حذف نقاط حادثه خیز، از مهم ترین علل کاهش تصادفات در حوزه برون شهری این شهرستان می باشد.

وی عامل انسانی، وسیله نقلیه و وضعیت جاده-محیط را به عنوان مهمترین عوامل سهیم در بروز تصادفات برشمرد و گفت: در شهرستان کاشان نیز مانند سایر نقاط کشور بیشترین تصادفات جاده ای از عامل انسانی نشات می گیرد که می توان با آموزش رانندگان و ارتقای سطح فرهنگ ترافیک از بروز بسیاری این حوادث پیشگیری کرد.

معاون فرماندار کاشان سهم زیادی از تصادفات در حوزه درون شهری را مربوط به موتورسیکلت سواران دانست و افزود: با هدف ارتقای سطح فرهنگ ترافیک و آگاهی از قوانین برای موتورسیکلت سوران، تا پایان سال همایش های متوالی توسط شهرداری کاشان و با همکاری پلیس راهور شهرستان برگزار می شود.

چله دوان در پایان به تسریع در عملیات ایمن سازی کامل مسیرهای جایگزین زیرگذر بلوار شهید خادمی – قطب راوندی بویژه حکمت ۶۹، تقاطع بلوار شهدای نوش آباد و بلوار شهید علی تبار توسط شهرداری کاشان اشاره کرد و همکاری شهروندان در این خصوص را خواستار شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *