• شناسه خبر : 18475

رئیس کمیسیون امور عمرانی شورای شهر کاشان:

پیمانکار پروژه زیرگذر کوتاه بیاید/ ضررها را شهرداری می دهد

رئیس کمیسیون امور عمرانی و فنی شورای شهر کاشان گفت: قرارگاه خاتم الانبیا بعنوان پیمانکار پروژه زیرگذر کاشان کوتاه بیاید و همواره نگوید ما ضرر کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، جواد حاج قدیری در نود وهفتمین نشست رسمی ششمین دوره شورای اسلامی شهر با موضوع بررسی پروژه های شهرداری کاشان اظهار داشت: در قرارداد بین شهرداری و پیمانکار پروژه زیرگذر قرار بود که 70 درصد پرداخت ها غیرنقدی و 30 درصد نقدی باشد ولی الان با توجه به پرداخت هایی که انجام می شود تقریبا 80 درصد آن به صورت نقد است.

وی افزود: ضرر و زیان پروژه که در قرارداد بوده باید بعد تعدیل انجام شود که محاسبه می شده و تعدیل ها پرداخت و بعد ضرر و زیان پرداخت شود ولی حالا دوستان زحمت کشیدند و در قرارداد دیدند و به دوستان پرداخت کردند!

وی تصریح کرد: انجام عملیات قسمت صفر پروژه در قالب قرارداد بوده که از قرارداد خارج کردند و مناطق شهرداری کاشان در حال انجام آن هستند و همه این ضرر و زیان ها هم به شهرداری بر می گردد.

این عضو شورای شهر کاشان در ادامه گفت: بحث آسفالت پروژه هم جزو قرارداد بوده که حذف کردند و آن را هم خود شهرداری انجام می دهد بنابراین قرارگاه خاتم الانبیا یک جورایی کوتاه بیابد و همواره نگوید ما ضرر کردیم.

حاج قدیری اظهار داشت: اگر موضوع واگذاری زمین ها به قرارگاه حل نشده ولی قیمت زمین ها افزایش یافته است، زیرا زمین ها یک کالای بی ارزش نبوده و به همان مقدار افزایش قیمت داشت است پس عملا آنها ضرر و زیانی تحمل نکردند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کاشان تاکید کرد: پیمانکار پروژه زیرگذر این مسائل را مدنظر داشته باشد و شهرداری را بیش از این تحت فشار قرار ندهد که امروز تعطیل می کنیم یا فردا تعطیل می کنیم. یا امروز نیستیم!

حاج قدیری با بیان اینکه ظرفیت اعضای شورا برای پاسخگویی برای زمان افتتاح پروژه زیرگذر به مردم تکمیل است، گفت: این پروژه زمانی تشخیص داده شده انجام شود کاری به درست و غلطش نداریم، سال گذشته زمان افتتاح آن را 22 بهمن اعلام شد، برای امسال هم اما و اگرهایی داریم، بنابراین یک برنامه زمان بندی اعلام شود تا بر اساس آن بتوانیم با رصد کارها این پروژه حتما در 22 بهمن افتتاح شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *