• شناسه خبر : 20050

پلمب 30 مشاور املاک فاقد مجوز در کاشان/ مشاورین املاک حق قیمت‌گذاری بر ملک را ندارند

رئیس اتحادیه املاک و اتومبیل کاشان گفت: 30 مشاور املاک فاقد مجوز پلمب و پرونده اخذ مجوز آنان راه‌اندازی و یک ماه برای دریافت مجوز به آنان فرصت داده شد و 134 تخلف از سوی مشاورین املاک شهرستان کاشان ثبت و متخلفین جریمه شدند.

محمدمهدی دواتگران در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، اظهار داشت: خریداران توجه داشته باشند منزل و یا ملک مورد معامله پیش از عقد قرارداد با در دست داشتن یک برگ کپی سند به شهرداری مراجعه کرده و از وضعیت آن مطلع شوید.
وی با بیان اینکه احراز هویت و مالکیت بسیار مهم و حق خریدار است، افزود: اگر ملکی به صورت مشارکتی است باید هر دو صاحب‌سند برای امضا باید حضور داشته باشند و برای تنظیم سند دو نامه شهرداری و دارایی می‌دهند.
رئیس اتحادیه املاک و اتومبیل شهرستان کاشان با بیان اینکه هرگز از قانون تسهیل در محضر استفاده نکنید، ابراز داشت: این قانون یعنی بدهی این ملک به گردن خریدار می‌افتد و خریداران به بنگاه‌های مجوزدار مراجعه کرده و تقاضای قرارداد پرینتی هولوگرام‌دار داشته باشید.
وی گفت: در مورد باغات حتما از دایره حقوقی جهاد کشاورزی استعلام بگیرید و جوانب مختلف را بررسی کنید و بر اساس اظهارات فروشنده و صحت‌سنجی از سوی مراجع نظیر جهاد کشاورزی ملک مورد نظر را خریداری کنید.
دواتگران با بیان اینکه مشاورین املاک حق قیمت‌گذاری روی املاک را ندارند، تصریح کرد: دواتگران با بیان اینکه مشاورین املاک حق قیمت‌گذاری روی املاک را ندارند، تصریح کرد: این موضوع به این دلیل است که قیمت‌گذاری تنها از سوی کارشناس رسمی دادگستری و یا کارشناس اتحادیه صورت می‌گیرد و گاها برخی مشاورین املاک به دلیل عدم ناآگاهی قیمت‌های غیرواقعی بر روی ملک تعیین می‌کنند و باعث التهاب بازار می‌شوند.
رئیس اتحادیه املاک و اتومبیل شهرستان کاشان افزود: در سال جاری حداکثر افزایش میزان اجاره‌بها 20 درصد تعیین شده است و می‌توانند موجر‌ها تا 20 درصد به میزان اجاره‌بها سال گذشته خود اضافه کنند.
وی تاکید کرد: خریداران و فروشندگان اتومبیل قبل از عقد قرارداد کارشناس رنگ، کارشناس فنی و کارشناس قیمت انجام شده باشد چراکه بسیاری از مشکلات بعد از عقد قرارداد به وجود می‌آید و باید اصل مدارک را نیز رویت کنید.
رئیس اتحادیه املاک و اتومبیل شهرستان کاشان با بیان اینکه قیمت‌ها در فضای مجازی را ملاک قرار ندهید، افزود: این موضوع به این دلیل است که ممکن است در دام بازار سازان گرفتار شوید و در این شرایط متضرر می‌شوید.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *