• شناسه خبر : 21271

واکنش امیر مقامی به موزه‌داری شهرداری کاشان/ شهرداری در موضوعی که تخصص ندارد دخالت نکند!

امیر مقامی عکاس پیشکسوت کاشانی با انتشار یک استوری به خبر تبدیل ساختمان قدیم شهرداری کاشان به موزه بلدیه واکنش نشان داد.

موسس موزه تاریخ فرهنگ عکاسی و فیلم کاشان با انتشار یک استوری نوشت: آقای شهرداری کاشان ! در موضوع هایی که تخصصی ندارید دخالت نکرده و به وظایف سازمانی و عقب مانده خودتان در رسیدگی به مشکلات شهر و مردم تمرکز کنید.برای هر سازمان یا اداره ای، شرح وظایفی تعیین شده و این مهم برای شهرداری ها هم تعریف مفصلی دارد.موزه ها، اماکن مهمی در معرفی شهرها وفرهنگ مردمانش بوده که باید تخصص، محتوا، روال قانونی، اشیا و موارد مرتبط با هویت شهر ومردمش را داشته باشند.

مقامی ‌ادامه داد: درخصوص فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و در خصوص میراث ملموس و ناملموس و موزه ها، وزارت میراث فرهنگی، مهمترین و معتبرترین مرجع قانونی هستند که می توانند در این خصوص مدعی و صاحب نظر باشند.بنده امیر مقامی، به عنوان یک شهروند عادی و کمی آشنا به موزه داری، تا زمانی که روال محتوایی و حقوقی موزه داری را طی نکنید، اجازه نمیدهم از کلمه زیبا و مهم موزه، سواستفاده کرده و پشت آن پنهان شوید. 

عکاس پیشکسوت کاشانی در ادامه این استوری نوشت: البته علاقه مندی به ایجاد مرکز فرهنگی به نام موزه درکاشان اتفاق خوبیست، در حال حاضر، تاسیس چندین موزه در کاشان با وجود برخورداری از محتوای غنی و آماده، نیازمند حمایت مسئولان شهر است، سری به آنها بزنید. در صورت کمک به آنها، مطمئن باشید تمام تجربیات و دانشم در موزه داری را، که برای موزه فرهنگ عکاسی و فیلم کاشان در شهر برزک به دست آوردم بدون چشم داشت در اختیارتان میگذارم.

@ahlekashanam


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *