اطلاعیه بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی شهرستان کاشان

نحوه فعالیت اصناف در کاشان اعلام شد/ کدام اصناف همچنان تعطیل هستند؟

اتاق اصناف شهرستان کاشان، در اطلاعیه ای نحوه فعالیت اصناف در کاشان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، در این اطلاعیه آمده است: نظر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز به کار بخشی از فعالان اقتصادی در سراسر کشور، بدینوسیله زمان، شیوه و چگونگی بازگشایی‌ و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به اطلاع کلیه فعالان صنفی می‌رساند:

۱. طرح گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، درشهرستان کاشان از تاریخ شنبه ۱۳۹۹٫۱٫۲۳ بصورت ذیل آغاز خواهد شد.

۲. واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اینترنتی  salamat.gov.ir اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

۳. مجتمع‌های تجاری و پاساژها و بازار مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی مردانه و زنانه، آموزشگاه‌های رانندگی، گرمابه، سونا ،بازار روز موقت وبازارشب  و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بصورت تلفنی وبیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند.

۴.کلیه واحدهای صنفی بغیر ازواحدهای غیرمجاز،موظفندابتدا به اتحادیه مربوطه مراجعه نموده با اخذ تعهدنامه درخصوص رعایت دستورالعملهای  بهداشتی با تایید اتاق اصناف شهرستان با نصب برواحدصنفی میتوانند فعالیت خود را آغاز نمایند.

**در صورت عدم تعهد و عدم نصب مجوز طبق قانون اعمال خواهد گردید.

همچنین براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir از ساعت صفر (۰۰:۰۰) مورخ جمعه ۲۲ فروردین ماه به مدت یک هفته آماده ثبت‌نام کلیه واحدهای صنفی است.

لازم به ذکر است بلافاصله پس از ثبت‌نام، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت‌نام‌کننده ارسال خواهد شد.

همچنین کلیه پروتکل‌های بهداشتی اصناف در درگاه اطلاع‌رسانی markazsalamat.behdasht.gov.ir بارگذاری شده است. در ضمن امکان پرسش و پاسخ نسبت به جزئیات و کلیات پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین درگاه وجود دارد.

اتاق اصناف  در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفی و پیشه‌وران درحفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود.


  یاسر پیوندی
  (0) (0)

  یاسر پیوندی

  فروردین 21, 1399

  اوکی

  (0) (0)

  فروردین 22, 1399

  شرکتهای صنعتی چطور ? با توجه به اینکه داخل سرویسها و سالنهای تولیدی کارگران مجبور عدم رعایت فاصله گذاری هستند...

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *