• شناسه خبر : 20605

مراجعه ۴ شهروند به دلیل گازگرفتگی به مرکز درمانی/ تمامی افراد واکسن ضد‌هاری دریافت کردند

مسعود دهقانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به حمله حیوان به برخی از شهروندان کاشانی در سطح شهر اظهار داشت: بر اساس گاز گرفتگی یک حیوان به برخی شهروندان کاشانی چهار نفر به مراکز درمانی به دلیل گازگرفتگی حیوان مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه با مراجعه این افراد به مراکز درمانی اقدامات لازم برای آنان صورت پذیرفت، افزود: به دلیل حساسیت جراحات وارده به مراجعه‌کنندگان مراکز درمانی علاوه بر واکسن هاری به آنان سرم هاری نیز تزریق شد و اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرفت.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان با بیان اینکه نوع حیوان تاکنون مشخص نشده است، ابراز داشت: این موضوع با اداره دامپزشکی شهرستان کاشان در میان گذاشته شد تا از سوی این اداره زنده‌گیری حیوان در دستور کار قرار بگیرد.
وی در بیان اقدامات پیشگیرانه در مورد گازگرفتگی گفت: هر فردی پس از گازگرفتگی توسط حیوان باید از نظر واکسن هاری واکسینه شود و اگر حیوان گرفتار شود و بعد از 10 روز فوت کند احتمال زیاد حیوان هار بوده و اگر گرفتار نیز نشود باید دوره واکسن هاری را به صورت کامل انجام دهد.
دهقانی با بیان اینکه در صورت گازگرفتگی افراد سریعا باید خود را به مرکز درمانی برسانند، تصریح کرد: اگر محل گازگرفتگی در صورت و اندام‌های نزدیک نخاعی باشد نباید فرصت را از دست بدهد و سریعا به مرکز درمانی مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه همکاران در مرکز گلابچی کاشون از ساعت هفت صبح لغایت 19 آماده ارائه خدمت هستند، تاکید کرد: در خارج از این بازه زمانی نیز با هماهنگی صورت گرفته افرادی که نیاز به درمان ناشی از گازگرفتگی با هماهنگی صورت گرفته پزشک حضور پیدا کرده و اقدامات درمانی انجام می‌شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *