فرماندار کاشان:

مدیریت منابع آبی کاشان، مهمترین هدف در اجرای طرح های آبخیزداری است

نخستین جلسه کارگروه مدیریت جامع آبخیز شهرستان به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور مدیر مرکز مدیریت بحران و اعضای کارگروه در فرمانداری تشکیل شد.

محمدشریف زارعی در خصوص این کارگروه گفت: کارگروه مدیریت جامع آبخیز شهرستان در راستای ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی لازم برای انجام مطالعات و توسعه آبخیزداری تشکیل گردیده که کاهش خسارت ناشی از فرسایش خاک، جلوگیری از دست دادن زیرساخت های کشاورزی و تولیدی شهرستان و همچنین کنترل خسارات ناشی از سیل و مدیریت منابع آبی از اهداف مهم این طرح است.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری بیان داشت: کاهش خسارات سیلاب ها، افزایش منابع آب قابل استحصال، افزایش آب دهی قنوات و پیشگیری از فرونشست زمین و کاهش فرسایش خاک از جمله مزیت های اجرای طرح های آبخیزداری است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران لازم است همکاری لازم را با منابع طبیعی داشته و از همه ظرفیت های بالقوه شهرستان در برنامه ریزی برای اجرای عملیات آبخیزداری با رویکرد جهادی اقدام نمایند.

زارعی در ادامه تاکید کرد: به منظور کاهش خسارت ناشی از فرسایش خاک و کنترل خسارات سیل ضروریست اقدامات کم هزینه و موثر در اولویت اجرایی شهرستان قرار گیرد که گسترش ایجاد آبخیزداری، نمونه ای از آن است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *