• شناسه خبر : 19191

واکنش شرکت نفت به ویدیوی اهل کاشانم؛

شهروندان کاشانی متقاضی دریافت گاز مایع از سامانه سدف اقدام کنند

علیرضا کوچیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم در واکنش به کلیپ منتشر شده با بیان اینکه در حال حاضر بحث ساماندهی گاز مایع یا گاز ال پی جی در دستور کار است، اظهار داشت: هر مصرف‌کننده‌ای با توجه به نوع مصرف در سامانه “سدف” ثبت‌نام می‌کند و فرآورده را دریافت می‌کند. 

وی افزود: گاز مایع یکی از فرآورده‌های سوختی بوده که در اشکال مختلف مصرف می‌شود و تاکنون قاعده فروش الکترونیکی و سیستمی همانند دیگر فراورده‌های سوختی نداشته است و در قانون بودجه 1402 مکلف به ساماندهی فروش گاز ال پی جی شده است تا به صورت الکترونیکی فروش صورت پذیرد. 

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه کاشان با بیان اینکه عاملیت‌های فروش به دستگاه‌های مخصوص تجهیز شدند، ابراز داشت: هر مصرف‌کننده در هر نوع مصرف باید در سامانه “سدف” ثبت‌نام می‌کند و خانوارهایی که نفت سفیدسوز است کارت معرفی‌شده در سامانه به صورت خودکار ماهیانه شارژ می‌شود. 

وی با بیان اینکه 14 عاملیت فروش در منطقه کاشان و آران و بیدگل گاز ال پی جی به متقاضیان ارائه می‌شود، گفت: صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی نظیر گلخانه‌داران و غیره که نیاز به گاز ال پی جی دارند با ثبت‌نام در سامانه سدف می‌توانند کارت معرفی شده خود را هر ماه شارژ و سهمیه خود را دریافت کنند. 

کوچیان در مورد متقاضیان خرد خانگی تصریح کرد: افرادی که قصد پر کردن گاز پیک نیک هستند با پیگیری‌های صورت گرفته مصوبه‌ای در فرمانداری به تصویب رسید مبنی بر اینکه یک سری از عاملیت‌های فروش سهمیه‌ای داشته باشند تا متقاضیان خرد که برای پر کردن گاز پیک نیک مراجعه می‌کنند به واسطه همان سهمیه عاملیت‌های فروش از این امکان برخوردار باشند. 

وی تاکید کرد: عاملیت‌های فروش این سهمیه را برای پُر کردن پیک نیک در اختیار دارد و به متقاضیان ارائه می‌کنند؛ متاسفانه با توجه به یارانه تخصیص داده شده قیمت عرضه‌شده با قیمت‌ واقعی اختلاف قابل توجهی دارد و عدم ساماندهی آن احتمال سوء استفاده را افزایش می‌دهد و از این رو ساماندهی گاز ال پی جی در دستور کار قرار گرفت. 

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه کاشان با بیان اینکه یک هزار و 429 تراکنش ویژه گاز ال پی جی در ماه گذشته ویژه منطقه کاشان به ثبت رسید، افزود: خوشبختانه متقاضیان در سامانه “سدف” ثبت‌نام صورت گرفته و سهمیه خود را از این طریق دریافت کرده است. 

وی با بیان اینکه هر حرفه و شغل و یا متقاضی حقیقی و حقوقی یک اداره متولی دارد، ابراز داشت: یک سری مصرف‌کننده‌ها هیچ مدرک قانونی ندارند در حالی که باید برای دریافت سهمیه مدارک لازم را داشته باشد در حالی که برای دریافت سهمیه مشاغل با توافقات صورت گرفته تایید سهمیه تسهیل یافته است. 

کوچیان با بیان اینکه متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به سامانه newtejaratasan.niopdc.ir مراجعه کنند، تصریح کرد: ما در ماه گذشته بیش از 267هزار کیلوگرم گاز ال پی جی در ماه گذشته توزیع شده است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه شهروندان هرگونه سوال را با شماره 55453080 مطرح و پاسخ آن را دریافت کنند، تاکید کرد: عاملیت‌های توزیع در میدان قطب راوندی، میدان شهدای حسن‌آباد، حد فاصل جاده قدیم آران و بیدگل و میدان زجاجی و خیابان ملا حبیب‌الله شریف واقع است. 

رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه کاشان افزود: دیگر عاملیت‌های فروش در فین بزرگ، میدان امام حسن، نیاسر، قمصر، دو عاملیت فروش در آران و بیدگل عباس‌آباد، بیدگل جنب بازار هادی، بیدگل خیابان شهدا، سفیدشان و شهرک 22 بهمن واقع شدند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *