• شناسه خبر : 19079

شهردار به حرف اعضای شورا گوش نمی دهد

نایب رئیس شورای شهر کاشان گفت: شهردار به حرف اعضای شورا گوش نمی دهد و دو جلسه هم با ساداتی نژاد داشتیم که ایشان به شهردار توصیه کردند حرف گوش کنید.

نایب رئیس شورای شهر کاشان گفت: شهردار به حرف اعضای شورا گوش نمی دهد و دو جلسه هم با ساداتی نژاد داشتیم که ایشان به شهردار توصیه کردند حرف گوش کنید.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، علیرضا عرب بیگی در صد وبیست و دومین نشست رسمی شورای شهر با موضوع احراز شرایط تصدی سمت شهردار کاشان گفت: پس ازانتخابات شورای شهر در سال 1400 اعضای منتخب بدنبال انتخاب شهردار بودند که یک مدیر قوی با تحصیلات دانشگاهی باشد تا بتواند کاشان را که می خواهد مرکز استان شود متحول کند که با رایزنی ها حسن بخشنده امنیه شهردار کاشان شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: در 30 شهریور ۱۴۰۰ که حکم حسن بخشنده امنیه به عنوان شهردار کاشان توسط وزیر کشور صادر شد بعد از 15 روز جلسه ای با آقای سیدجواد ساداتی نژاد (وزیر وقت) داشتیم و اعلام کردیم آقای شهردار با شورا هماهنگ نیست و از ابتدای کار حرف به گوش ما نمی دهد. ایشان به شهردار توصیه کردند شما منتخب شورا هستید و باید با رعایت مسائل قانونی حرف گوش کنید.

وی افزود: چند روز بعد شهردار جلسه ای در محل اسکان خود با اعضای شورا گذاشتند و مواردی مطرح کردیم و ایشان در دفتری مکتوب کردند ولی یکیش هم انجام نشد.

نایب رئیس شورای شهر کاشان اظهار داشت: در جلسه دوم که خدمت ساداتی نژاد بودیم به ایشان گله کردیم و گفتیم جناب شهردار نه تنها به حرف ما گوش نمی دهد بلکه به حرف شما هم گوش نمی دهد که ایشان به شهردار توصیه کردند که باید با شورا هماهنگ باشد.

عرب بیگی خاطرنشان کر: دوباره جلسه ای با شهردار داشتیم و در دفتری تمام موارد مدنظر شورا که براساس درخواست های مردمی بود و احساس می کردیم برای کارآمد شدن مجموعه شهری مناسب است. بیان کردیم ولی اتفاقی نیفتاد.

نائب رئیس شورای شهر کاشان در ادامه افزود: دو جلسه هم با جواد نائینی نماینده کفیل مردم کاشان در مجلس داشتیم که اتفاقی نیفتاد و همه عاصی شده بودیم که چرا شهردار به حرف گوش نمی دهد !

نائب رئیس شورای شهر کاشان در ادامه تصریح کرد: دو جلسه هم با امام جمعه صحبت کردیم و اعلام کردیم مطابق قانون 13 سوال کتبی برای شهردار فرستادیم که اگر جواب در مراحل بعدی، سوال، جلسه ( استیضاح) و رای گیری می کنیم که در مرداد یا شهریور پارسال بود که امام جمعه گفتند یک فرجه دیگر به شهردار بدهید.

وی گفت: چند ماهی که گذشت متوجه شدیم آقای شهردار در نوع مدیریت شان چیزی است که اتفاقاتی که ما از وی می خواهیم رقم نمی خورد حتی در جا به جایی افراد هم گفتیم اگر با ما مشورت نمی کنید فقط یک گروه مجازی درست کنید که وقتی حکم مدیران که خیلی ها را ما قبول نداریم را می زنید اعلام کنید تا ما بی خبر نباشیم..

وی گفت: درخواست های اعضای شورا شخصی نبود و مطالبات مردمی بود که متاسفانه درخواست های ما به صورت واسطه از طریق افرادی خارج از شهردار به اطلاع شهردار می رساندیم..

وی گفت: در پایان سال نامه ای از استانداری مبنی بر آیین نامه اجرای شرایط احراز شهرداران آمد که با توجه به نوع مدیریت خیلی خوب و از نوع انقباضی که ما قبول نداشتیم که به ما نمی خورد و با توجه به جلساتی که با بزرگان شهر داشتیم و باز دیدیم تاثیری ندارد با ایشان مطرح کردیم الان خیلی بزرگوارانه از طریق این ماده قانونی کنار برود و بدون جلسه استیضاح در یک مراسم تودیع و از زحمات وی تقدیر شود.

عرب بیگی تصریح کرد: شورا به شهردار نامه محرمانه ای بر اساس نامه استانداری و ماده 5 آیین نامه احراز شرایط تصدی شهرداران زد که شهردار در نامه جواب دادند فرزندان من در تهران درس می خوانند و خودم تمام وقت در کاشان هستند.

وی تصریح کرد: با رایزنی که مسئولان بالادستی که داشتیم نامه ای با امضای رئیس شورا شهرکاشان برای وزیر کشور نوشته شد و همین بحث عدم سکونت شهردار توضیح  داده شد  و این نامه را فقط اآماده کردیم و نه برای اینکه در مرحله اول از طریق سامانه بفرستیم.

وی افزود: از طریق یکی از اعضا نامه را به شهردار رساندیم که ایشان ببینند که شورا در تصمیم خود مصمم است ولی اینکه چطور نامه سر از فصای مجازی در آورد که خودش قابل بحث است ولی این کار شورای شهر نبود و از طریق شهردار و اطرافیانش پخش شد که پس از آن موجب هجمه های ناجوانمردانه به اعضا شد.

عرب بیگی در ادامه گفت: پیرو ارسال نامه به وزیر کشور، وزارت خانه جواب داد که طبق ماد 5 آیین نامه مجموعه شورای شهر می توانند تشکیل جلسه دهند و مستندات را هم ضمیمه کنند و مراحل اداری آن را انجام دهند که این جلسه شورای شهر در همین راستا است.

وی تاکید کرد: ما قصد نداشتیم که این جلسه باشد و لی خود شهردار و یا دوستانشان به این شیوه رسیدند  و ما هم دوست نداشتیم بحثی در فضای مجازی پیش بیاید به هر حال شهردار منتخب شورا بود.

نایب رئیس شورای شهر کاشان اظهار داشت: به هر حال مستندات جور شده و نامه های های عدم حضور فرزندان و همسر شهردار در کاشان مستنداتش است و شهردار هم به دلیل حضور در دانشگاه تمام وقت در کاشان نیستند و مطابق قانون برای همکاری با وی تصمیم گیری می شود.

عرب بیگی در پایان خاطرنشان کرد: بحث شورا صرفا عدم سکونت خانواده شهردار در کاشان نیست بلکه مدیریت ایشان که از نوع انقباضی در بحث های مالی است که جوابگوی این شهرداری با 400 نوع وظیفه و پراکندگی شهر نیست و اگر به همین روال پیش برود بعد چهار سال شرمنده مردم خواهیم شد..


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *