رکورد دمای حداکثر سالهای اخیر کاشان شکسته شد

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، رییس اداره هواشناسی کاشان با اعلام این خبر افزود: دمای حداکثر کاشان طی ۲۴ساعت گذشته در روز شنبه ۲ مرداد به ۴۷ درجه سانتیگراد رسید، این در حالی است که آخرین دمایی ۴۷ درجه ای که ثبت شده ۹ تیر ۱۳۹۴ بوده است.


عباس ارغوانی با بیان اینکه بیشترین دمای ثبت شده در کاشان در ۹مرداد سال ۱۳۵۵ بوده که بمقدار ۴۸ سانتیگراد بوده است اضافه کرد: دمای هوا طی امروز هم بالاتر از ۴۵ درجه است، امّا روند دما تا پایان هفته کاهشی خواهد بود به نحوی که بین ۵-۶ تا روز جمعه دما کاهش خواهد یافت و دما به پایینتر از ۴۰درجه خواهد رسید.

وی با اعلام پیش بینی هوا در هفته جاری تصریح کرد: در ساعات عصر روزهای هفته جریان باد بصورت بادهای نسبتاً شدید و بعضاً شدید که غالباً جهتی شرقی دارند و توان انتقال گرد و خاک از مناطق کویری را به مناطق شهری دارند، پیش بینی میشود.

رییس اداره هواشناسی کاشان با اعلام اینکه خشکسالی شدید در کاشان تا ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت افزود: دمای هوا در پاییز هم بالاتر از نرمال خواهد بود لذا مصرف بهینه آب توصیه اکید است که با رعایت آن میتوان از تنش آبی منطقه کاشان جلوگیری کرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *