• شناسه خبر : 20278

درمانگاه سلطان میراحمد تخریب شد

با وجود مطالبه برای حفظ درمانگاه سلطان میراحمد کاشان، این ساختمان با معماری معاصر پهلوی از صبح امروز توسط شهرداری در حال تخریب است.

به گزارش اهل کاشانم، ساختمان درمانگاه محله سلطان میراحمد در دهه ۵۰ یعنی حدود ۵۰ سال پیش و با سازه‌های مقاوم امروزی ساخته شده و کاملا مستحکم و بدون ایراد بود.

موقعیت این بنا امکان خوبی برای ایجاد کاربری موزه، گالری و یا حتا جایگزین مناسبی برای اداره میراث فرهنگی بود که در نهایت با چراغ سبز اداره میراث فرهنگی تخریب شد.

فارغ از ارزش معماری این اثر باید پرسید چرا اولیای امور، مرمت و حفاظت را نمی‌فهمند و چرا هنوز بلد نیستند طرح‌های توسعه را با حفظ داشته‌هایمان تعریف کنیم؟

هنوز از طرح نهایی این پروژه خبر رسمی منتشر نشده اما شنیده می‌شود به بهانه پارکینگ تخریب درمانگاه آغاز شده است.

نکته دیگر که قابل ذکر است در حالی درمانگاه سلطان امیر احمد تخریب می شود که برای اجرای طرح عمرانی باید مدرسه مصطفوی که از ابتدای سال تحصیلی فعالیت دارد نیز تخریب شود و عملا تا آغاز تابستان شهرداری نمی تواند این مکان را تخریب کند.

این نکته قابل ذکر است در حالی تخریب آثار با معماری معاصر در کاشان رواج دارد که سه سال پیش در تهران ۱۰ ساختمان معاصر این شهر را برای حفاظت از آن در فهرست آثار تاریخی ثبت ملی شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *