رئیس اداره بهزیستی کاشان:

بیشترین درخواست طلاق در کاشان از سوی خانم‌ها است

رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: بر اساس آمار سامانه تصمیم در مواجه با معضل طلاق میزان سازش خانم ها چند برابر کمتر از آقایان است و بیشترین درخواست جدایی از سوی زوجه در این شهرستان ثبت می شود.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم ، ام البنین متقی نژاد در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: آنچه  که از سامانه تصمیم متوجه شدیم که باید درباره برگزاری جلسات آموزشی برای زوجین آسیب شناسی شود که چرا با وجود اینکه بیشترین استقبال را خانم ها از این جلسات دارند بیشترین درخواست طلاق از سوی آنها ثبت شده است.

وی در ادامه خیانت، اعتیاد و بیکاری، عدم مسئولیت پذیری، عدم آشنایی به مهارت های زناشویی، مسائل مالی و اقتصادی، تفاوت های فرهنگی و شخصیت و ازدواج تحمیلی را از دلایل طلاق در کاشان بر اساس آمار سامانه تصمیم ذکر کرد.

وی با انتقاد از عدم کار تیمی در مباحث مشاوره خانواده ها گفت:  یکی از آسیب هایی که با آن روبه رو هستیم روانشناس هایی هستند که نرفتند آموزش های خود را در مواجه با مباحث خانواده به روز کنند.

رئیس اداره بهزیستی کاشان با بیان اینکه برای دوران نوجوانی آموزش نداریم که آموزش و پرورش باید در مدارس کلاس های آموزشی مرتبط با دوران بلوغ را بگذارد .

متقی نژاد با تاکید بر اینکه باید اضطراب دوران کودکی درمان شود، افزود: طرح غربالگری اضطراب کودکی برای سنین ۵ تا ۶ سال  توسط بهزیستی بصورت رایگان انجام می شود که برای اجرای آن  در مهدکودک ها زیر آموزش و پرورش باید هفت خوان را بگذرانیم تا مجوزات لازم را بدهند.

▪️پنج هزار معلول تحت پوشش اداره بهزیستی هستند

متقی نژاد درباره آمار تحت پوشش افراد تحت پوشش بهزیستی گفت: این اداره به  پنج هزار معلول و یک هزار نفر در امور اجتماعی مانند زنان بد سرپرست، کودکان آسیب دیده در شهرستان کاشان خدمات می دهد.

وی با بیان اینکه در پنج واحد شبانه‌روزی بهزیستی به ۴۴۲ نفر معلول خدمت رسانی می شود، افزود: به ازای هر مددجو با سرپرست در این مراکز دو میلیون و 700هزار تومان و بدون سرپرست سه میلیون و 300 هزار تومان اعتبار تخصیص داده شده است و هزینه بخش قابل توجهی از معلولان از سوی خیران هزینه می‌شود. 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه 420 مددجو در مراکز روزانه حضور دارند، ابراز داشت: 100 نفر از مددجویان اعصاب و روان نیز از خدمات در منزل بهره‌مند می‌شوند و در مراکز نیز به صورت رایگان ویزیت می‌شوند. 

وی با بیان اینکه 98 نفر پرونده خانواده دو قلو و 25 خانواده سه قلو تحت پوشش بهزیستی شهرستان کاشان است، گفت: یک خانواده چهار قلو نیز تحت پوشش بهزیستی قرار دارد که با کمک خیران یک واحد آپارتمان به این خانواده اختصاص پیدا کرد. 

متقی‌نژاد با بیان اینکه دو هزار و 660 نفر کمک هزینه نگهداری در منزل می‌گیرند، تصریح کرد: ماهانه بیش از هشت میلیارد و 300 میلیون تومان کمک هزینه نگهداری در منزل توسط بهزیستی شهرستان کاشان پرداخت می‌شود. 

وی از 25 مورد کمک هزینه کاشت هزینه حلزون در شهرستان کاشان خبر داد و تاکید کرد: 50 نفر دانشجوی معلول تحت پوشش بهزیستی قرار دارد و بیش از 150 میلیون تومان نیز هزینه اورتز و پروتز در شهرستان کاشان پرداخت شد. 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه 645 نفر خانم سرپرست خانوار در این شهرستان کاشان داریم، افزود: در مجموع جمعیت این نوع خانواده‌ها به یک هزار و 751 نفر می‌رسد. 

وی ضمن اشاره به خدمات اورژانس اجتماعی در شهرستان کاشان ابراز داشت: یک هزار و 196 مورد خدمت توسط اورژانس اجتماعی شهرستان کاشان ارائه شده است و در حوزه خانواده بیشترین خدمت را به خانواده‌های نیازمند ارائه داده است. 

رئیس اداره بهزیستی کاشان با بیان اینکه بیش از 68 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال داشتیم، گفت: 732 نفر ویژه دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند و اشتغال 732 نفر نیز با پرداخت این تسهیلات فراهم شد و در این راستا 454 وام در حوزه معلولیت‌ها و در مجموع 39 میلیارد تومان، امور اجتماعی 136 مورد و در مجموع بیش از 11 میلیارد تومان و معتادان 142 مورد و در مجموع بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد. 

متقی نژاد  با اشاره به اینکه بهزیستی کاشان بیش از 187 میلیون تومان کمک نقدی داشته است، تصریح کرد: بیش از 113 میلیون تومن کمک نقدی و بیش از 200 میلیون تومان کمک‌ هزینه خدماتی در بخش دولتی داشتیم و در بخش خصوصی نیز حدود یک میلیارد تومان کمک هزینه نقدی، حدود 800 میلیون تومان مشارکت غیرنقدی و 19 میلیون تومان نیز مشارکت خدماتی داشتیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *