• شناسه خبر : 20466

به بهانه‌ی کوچ مرد سبز طبیعت کاشان «دکتر مزدیان فرد»

هیأت تحریریه‌ی اهل کاشانم

سعادت مراوده طولانی با دکتر را نداشتیم، تنها چند ارتباط تلفنی و یک جنگلانه که با دانشجویان دانشگاه کاشان در محدوده‌ی معدن کاوی «معدن درین کاشان» با همکاری ایشان اجرا نمودیم، سال ۹۴-۱۳۹۳.

انرژی خاصی در کلام داشتند، کلامشان قوی و محکم، و در عین حال خوش برخورد و فروتن بودند؛ خوش‌برخوردی ایشان در آن جنگلانه، با حس پدرانه در برخورد با دانش‌جویان‌ش مبرهن بود.

دکتر دغدغه حفاظت از طبیعت و محیط زیست داشت، در برنامه‌های مشارکت مردمی جمعیت کویر سبز، کمک کار، این سمن زیست محیطی و یار و همدم ارگانی دولتی هم‌چون منابع طبیعی و محیط زیست بودند.

اهتمام دکتر در جنگل‌کاری آن سال در هماهنگی‌های که با «شرکت معدنی درین» در سبز نمودن ۶۰ هکتار از اراضی ملی حاشيه‌ی «بندخاکی رودخانه‌ی حیدر» را از نزدیک شاهد بودم.

هرچند آن سال بر اساس عدم ریزش‌های جوی مناسب، سبزینگی جنگلانه درصد قابل قبولی نداشت، ولی ایشان در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در مشارکت دانشجویان و سمن‌های زیست محیطی ید طولایی داشت.

اهل‌کاشانم رحلت این «مرد سبز کاشان» را به سمن‌های زیست محیطی فعال شهرستان، جمعیت کویر سبز ، دانشگاه کاشان و طبیعت دوستان شهر، بخصوص خانواده‌ی محترمشان عرض تسلیت دارد.

مزدیان فرد، عاشق طبیعت بود،
و در طبیعت جان به جان‌آفرین تقدیم کرد.
روحشان قرین رحمت الهی


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *