با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال بزرگترین پروژه زیرساختی کاشان آغاز می‎شود

شهردار کاشان از آغاز عملیات اجرایی پروژه بزرگراه ارتباطی شهر کاشان بر بستر فیبر نوری خبر داد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال گام بلندی در راستای تحقق شهر هوشمند است.

▫️کیومرث محمدپور،در نشست انعقاد قرارداد اجرای فیبر نوری شهر کاشان بیان کرد: به منظور تکمیل پروژه راهبردی و ملی «فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها» با هدف دستیابی به ایجاد 20 میلیون پوشش فیبرنوری در کشور و همچنین رویکرد مدیریت شهری کاشان در زمینه تحقق و عملیاتی شدن شهر هوشمند، قرارداد اجرای فیبر نوری شهر کاشان فی مابین شهرداری کاشان و شرکت ارتباط عصر نوین (های وب)منعقد گردید.

وی خاطرنشان کرد: پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها یکی از پروژه‌هایی است که می‌تواند زیرساخت ارتباطات و آینده آن را تأمین کند و با اجرای این پروژه شهروندان می‌توانند با سرعتی تا 100 برابر سرعت فعلی از اینترنت ثابت استفاده کنند.

شهردار کاشان با یادآوری اینکه این عقد قرارداد با اپراتور معرفی شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف تسریع در اجرای پروژه صورت گرفته است افزود: بر أساس تفاهم انجام شده بستر ارتباطی فیبر نوری در کلیه معابر شهر با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال در سال جاری انجام و شهروندان می توانند با اتصال به این شبکه به سرعت بالا به اینترنت دسترسی داشته و خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

محمدپور متذکر شد: شبکه ملی اطلاعات در واقع یک شبکه پر سرعت، با کیفیت و امن در گستره جمهوری اسلامی است که خدمات با سرعت و با کیفیت در این بستر به مردم ارائه می شود و کشور را در آینده در بخش های مختلف بیمه خواهد کرد.

شایان ذکر است پروژه فیبرنوری منازل، کسب‌ و کارها ذیل یکی از تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بحث شبکه ملی اطلاعات اجرا می‌شود و وزارت ارتباطات در این پروژه مکلف به ایجاد 20 میلیون پوشش فیبر نوری در سراسر کشور است. بنابراین در قانون 1401،1402 و 1403 مقرر شد تمام دستگاه‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری کنند تا پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها تا مدت زمان مشخص عملیاتی گردد.

این پروژه به عنوان بزرگراه ارتباطی زیرساخت اصلی شهر هوشمند می باشد و شهرداری کاشان با همکاری اپراتور مربوطه در این راستا و با رویکرد تعالی شهر این پروژه را آغاز نموده است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *