فرماندار ویژه کاشان :

باید به مخالفت مردم کاشان در احداث کارخانه سرب احترام گذاشت

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه بعنوان نماینده دولت، در قبال سلامت و امنیت و آرامش شهروندان مسئول هستم، گفت: باید به خواسته مردم منطقه در مخالفت با ایجاد کارخانه سرب احترام بگذاریم و آرامش را به آنها بازگردانیم.


به گزارش اهل کاشانم، محمدشریف زارعی درباره آخرین وضعیت تأسیس کارخانه سرب در کاشان اظهار داشت: با توجه به تمامی استعلامات اخذ شده از دستگاه های مربوطه در استان و شهرستان هیچگونه موافقتی برای تاسیس و بهره برداری از کارخانه سرب صورت نگرفته است و موضع فرمانداری کاشان نیز در این زمینه شفاف و روشن است.
وی تصریح کرد: نگرانی های بوجود آمده در بین مردم و مخالفت صریح مردم منطقه و سازمانهای مردم نهاد با تأسیس و بهره برداری از کارخانه سرب، موید عدم اقبال عمومی و نگرانی از این صنعت است..
زارعی در ادامه افزود: با تشکیل جلسات متعدد با حضور کارشناسان و صاحب نظران این عرصه و نمایندگان شرکت بهره بردار و عدم ارائه توجیهات و مستندات قانونی در استان و شهرستان، توقف و پلمب کارخانه در شورای تامین شهرستان کاشان مصوب و دستور آن توسط دادستان صادر و به عموم مردم اطلاع رسانی شد.
فرماندار کاشان با اشاره به تعداد روزهای ناسالم هوای این شهرستان و مخالفت اداره کل محیط زیست استان با تاسیس چنین صنایعی در منطقه کاشان گفت: با تشکیل کارگروه ویژه و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی به خواسته به حق مردم جامه عمل خواهیم پوشاند
زارعی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا با همکاری های بین دستگاهی و نظارت بیشتر و مستمر بر روی سایر صنایع کاشان، میزان آلودگی صنایع فعال در منطقه بیشتر مورد پایش و بررسی قرار گیرد تا شاهد افزایش روزهای هوای سالم و پاک در کاشان در طول سال باشیم..


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *