ادامه فعالیت بدون مجوز شرکت سرب کاشان جرم است

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: برای توقف عملیات راه‌اندازی کارخانه تولید سرب به شرکت کاوشگران فلز کویر در این شهرستان تذکر جدی داده شد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محمد‌شریف زارعی شامگاه یکشنبه در نشست ویژه بررسی وضعیت شرکت کاوشگران فلز کویر، پس از ارایه گزارش اعضای این نشست و نظریه‌های کارشناسی دستگاه‌های مرتبط با موضوع صدور مجوز راه اندازی کارخانه تولید سرب و نقره، افزود: با دلیل و برهان اثبات شد که تاکنون هیچ مجوز رسمی از دستگاه‌های ذیربط به شرکت مزبور داده نشده است.

وی تاکید کرد: شرکت کاوشگران فلز کویر تاکنون هیچ‌گونه نظریه کارشناسی و ادله‌ای مبنی بر عدم آلایندگی و استاندارد بودن این کارخانه ارایه نداده است.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: با توجه به مخالفت‌های پیشین و همچنین مخالفت صریح دانشگاه علوم پزشکی، اداره‌های حفاظت محیط زیست، صمت و شورای اسلامی شهر کاشان، مقرر شد شرکت کاوشگران فلز کویر از هرگونه فعالیت به منظور راه‌اندازی کارخانه تولید سرب در شهرستان کاشان پرهیز کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب کاشان نیز در این نشست، ادامه فعالیت بدون مجوز شرکت کاوشگران فلز کویر در این شهرستان را عنوان مجرمانه دانست.

هادی بذرافشان تاکید کرد: در صورتی که گزارشی مبنی بر ادامه فعالیت این شرکت دریافت شود، برخورد قانونی با آن انجام خواهد شد.

این نشست با حضور معاونان دانشگاه علوم پزشکی، رییسان اداره‌های حفاظت محیط زیست، صمت، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان کاشان و نماینده دفتر نماینده کفیل مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل و مدیرعامل و مهندسین کارخانه تولید سرب برگزار شد.

راه‌انداری کارخانه تولید سرب توسط شرکت کاوشگران فلز کویر در کاشان طی چند ماه گذشته با واکنش‌های منفی سازمان‌های مردم نهاد و طیف‌های گسترده‌ای از قشرهای مختلف مردم به ویژه دوستداران محیط زیست و فعالان رسانه‌ای در این شهرستان مواجه شده است.

کارزار مخالفت با احداث کارخانه سرب در کاشان نیز طی ۴۸ ساعت پس از تشکیل آن، تاکنون بیش از 21 هزار امضا جمع آوری کرده است.


  مهدیه بخشیانه
  (0) (0)

  مهدیه بخشیانه

  بهمن 18, 1400

  ازشماخواهشمندم که کارخانه سرب رو درکاشان نگذارید بزنند توروخدا به خاطر حفظ جون بچه هامونم که شده یک بار جلو این کارروبگیرید پتروشیمی رو زدن چقدر سرطان زیاد زیادشد

  سیدمجتبی ساداتی
  (0) (0)

  سیدمجتبی ساداتی

  بهمن 18, 1400

  مخالفت با احداث کارخانه سرب کاشان

  سیدمجتبی ساداتی
  (0) (0)

  سیدمجتبی ساداتی

  بهمن 18, 1400

  مخالفت بااحداث کارخانه سرب کاشان

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *