معاون ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش کاشان: ۴۳۰۰ دانش آموز اتباع مقطع ابتدایی در کاشان تاکنون در سامانه ثبت شده است

آموزش‌وپرورش:کمبود معلم در کاشان تا چندروز آینده برطرف می‌شود، ۱۴۴ کلاس درس برای دانش‌آموزان اتباع خارجی مقطع ابتدایی در کاشان نیاز است

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، کمبود معلم در مدارس ابتدایی شهرستان کاشان به موضوعی تبدیل شده است که برای والدین دانش‌آموزان در شهرستان کاشان به یک دغدغه تبدیل شده است و از سوی دیگر نیز موجب بروز گلایه شده به نحوی که چندین کلاس شهرستان کاشان در مقطع ابتدایی همچنان بدون معلم است.
این موضوع را از محمدعلی شبانی، معاون ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کاشان پیگیری کردیم و وی در مورد کمبود معلم در مدارس شهرستان کاشان توضیحاتی را به پایگاه خبری اهل کاشانم ارائه داد.

محمدعلی شبانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه در سال جاری 110 نفر از مدیران، معاونان و معلمان مقاطع ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کاشان بازنشسته شدند، اظهار داشت: شهرستان کاشان دارای 210 مدرسه ابتدایی دولتی و غیردولتی است که از این تعداد 156 مدرسه دولتی است.
وی با بیان اینکه 61 مدرسه دولتی مقطع ابتدایی کاشان، پسرانه، 58 مدرسه دولتی این شهرستان دختران و 37 مدرسه دولتی نیز روستایی است، افزود: تاکنون پنج هزار و 400 دانش‌آموز کلاس اولی، شش هزار و 300 دانش‌آموز کلاس دومی، شش هزار و 200 دانش‌آموز کلاس سومی، پنج هزار و 450 دانش‌آموز کلاس چهارمی، پنج هزار و 400 دانش‌آموز کلاس پنجمی و پنج هزار و 200 دانش‌آموز کلاس ششمی مدارس دولتی در سامانه ثبت شده است.
معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش کاشان با بیان اینکه این آمار در حال به روز رسانی و افزایش است، ابراز داشت: یکی از دلایل کسری نیروی انسانی ما به دلیل مهاجرپذیر بودن منطقه کاشان است.
وی با بیان اینکه امسال تاکنون حدود 500 دانش‌آموز اتباع خارجی در سامانه ویژه مقطع اول ابتدایی ثبت شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود به همین میزان نیز پس از رفع مشکلات اقامتی امکان ثبت در سامانه را خواهند داشت که این میزان دانش‌آموز نیازمند 30 کلاس درس است.
شبانی در بیان توضیحات پیرامون افزایش نیاز به نیروی انسانی تصریح کرد: یکی از دلایل آن است که میزان ورودی پایه ابتدایی بیشتر از خروجی پایه ششم در مدارس مقاطع ابتدایی شهرستان کاشان است و از سوی دیگر برخی دانش‌آموزان نیز از مدارس غیردولتی به مدارس دولتی می‌آیند.
وی تاکید کرد: تلاش برای جداسازی کلاس‌های مختلط روستایی و از سوی دیگر حضور دانش‌آموزان اتباع خارجی در مقاطع ابتدایی نیز باعث شده است تا نیاز به کلاس و به طبع آن نیز نیاز به نیروی انسانی به ویژه معلم در آموزش و پرورش شهرستان کاشان احساس شود.
معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش کاشان با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و 300 دانش‌آموز اتباع خارجی در مقاطع مختلف ابتدایی در سامانه ثبت شده است، افزود: این تعداد نیازمند حدود 144 کلاس درس است و این آمار افزایش پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی جلسات متعددی در مرکز استان اصفهان و حتی وزارتخانه آموزش و پرورش برگزار شده است، ابراز داشت: با اقدامات صورت گرفته کمبود معلم تا چند روز آینده برطرف می‌شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *