۳۳ میلیون دلار فرش ماشینی در کاشان صادر شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان گفت: از 128 میلیون دلار صادرات کالا از این شهرستان در شش ماهه نخست سالجاری 33 میلیون دلار آن به فرش ماشینی اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، مجید برازنده در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته از ۲۲۷ میلیون دلار صادرات کالا در کاشان ۱۲۳ میلیون دلار آن به فرش اختصاص دارد که این رقم که نشان دهنده نقش تاثیرگذار آن در رونق اقتصادی منطقه است.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها صادرات فرش ماشینی در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد، تصریح کرد: تسهیل در ثبت سفارش برای تامین مواد اولیه و مد نظر قرار دادن مشوق‌های تولید ویژه واحدهای تولید فرش در منطقه کاشان از جمله اقداماتی است که برای رونق تولید و صادرات فرش مدنظر قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به برپایی همایش توسعه صادرات در تاریخ دوم آبان در کاشان گفت: این همایش که در سالن ارباب حسن تفضلی اتاق بازرگانی این شهرستان برگزار می شود از اساتید حوزه صادرات و صادرکنندگان نمونه بهره گیری می کند تا بتواند نقشی تاثیرگذاری در بهبود صادرات به ویژه صادرات فرش ماشینی داشته باشد.

رئیس اداره صمت کاشان از برپایی نمایشگاه ملی فرش ماشینی از ۲۶ تا ۳۰ آذرماه خبر داد و گفت: مید است با اقدامات صورت گرفته و به واسطه این نمایشگاه ملی در زمینه فرش ماشینی شاهد رونق بیش از پیش تولید و افزایش صادرات باشیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *