۲۱ هزار نفر مردم منطقه کاشان در معرض بیماری فشار خون قرار دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: 21 هزار نفر از مردم کاشان و آران وبیدگل در معرض فشار خون قرار دارند که باید مراقبت های لازم را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سیدعلیرضا مروجی در جمع خبرنگاران افزود: تنها ۱۵ درصد از بیماران فشار خون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان تحت کنترل هستند و این آمار یک زنگ خطر محسوب می شود.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۷۷۱۳ نفر که دارای بیماری فشار خون در کاشان و آران و بیدگل هستند شناسایی شدند که تعداد ۲۸۷۷ نفر از این افراد در پویش ملی بسیج کنترل خون بود.

وی با اشاره به اجرای پویش ملی کنترل فشار خون از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه سالجاری افزود: دانشگاه علوم پزشکی کاشان باید فشار خون ۱۱۳ هزار نفر را کنترل می کرد ولی این عدد به ۱۲۲ هزار نفر رسید.

مروجی اذعان داشت: میانگین فشار خون مردم کاشان و آران وبیدگل ۱۱ بر روی عدد ۷ است در حالی که میانگین کشوری عدد ۱۰٫۵ بر روی ۶٫۵ را نشان می دهد.

احتمال بروز سکته در منطقه کاشان دو برابر میانگین کشوری است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در شهرهای کاشان و آران و بیدگل دو برابر از بقیه شهرهای کشور است.

مروجی، چاقی، تغذیه نامطلوب، دخانیات، کم تحرکی، عدم مراجعه به پزشکان و مراجعه به افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی را از عوامل اصلی بروز سکته مغزی و قلبی در کاشان و آران وبیدگل ذکر کرد.

وی با اشاره به شناسایی ۲۷۳ نفر به بیماری انواع سرطان ها در کاشان و آران وبیدگل گفت: سرطان معده در بین آقایان و سرطان پوست و سینه در بین خانم ها شایع ترین نوع سرطان ها محسوب می شود.

همچنین وی با اشاره به فعالیت ۹۵ پایگاه و مراکز سلامت شهری و روستایی در حوزه علوم پزشکی کاشان افزود: مردم در سالجاری تاکنون ۴۱۳ هزار و ۹۴ بار به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که یک میلیون و ۹۴۰ هزار و ۲۲۲ خدمت به آنها ارائه شده است.

مروجی خاطرنشان کرد: روزانه چهار هزار نفر از مردم کاشان و آران و بیدگل به مراکز خدمات درمانی مراجعه می کنند که ۱۶ هزار خدمت در زمینه های کنترل فشار خون، قد، وزن، دیابت، انواع مشاوره ها و تغذیه به آنها ارائه می شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *