مدیرعامل شرکت آبفا کاشان:

متوسط مصرف سرانه آب هر کاشانی ۲۱۰ لیتر در شبانه روز است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان با بیان اینکه هر نفر متوسط سرانه مصرف آب دارد، افزود: متوسط مصرف سرانه آب به ازای هر نفر در منطقه کاشان در یک شبانه روز بین 210 تا 220 لیتر است.
به

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محمدرضا اسدی با اشاره به نامگذاری یکم تا هفتم تیر ماه بعنوان هفته صرفه جویی در آب اظهار داشت: هر شهروند با کاهش یک دقیقه از زمان استحمام خود می تواند در کاهش مصرف ۱۳ لیتر آب کمک کند، پس اگر جمعیت ۳۸۰ هزار نفری کاشان ۱۳ لیتر در این یک دقیقه از یک حمام خود صرفه جویی کنند حجم زیادی آب نگهداری می شود.

وی آشامیدن، استحمام، نظافت و را از مهمترین موارد مصرف روزانه یک‌ نفر عنوان کرد و افزود: آب شرب آب گرانی است و با آب کشاورزی فرق دارد زیرا برای تهیه این آب مراحلی چون کلرزنی و تصفیه انجام می شود.

اسدی تصریح کرد: هر کولر آبی در کاشان به اندازه یک نفر آب مصرف می کند که برای استفاده بهینه آب پیشنهاد می شود از سایبان و رنگ های نانویی برای کولرها استفاده شود.

مدیرعامل آبفا کاشان گفت: مدیریت مصرف به معنای فشارآوردن و زحمت انداختن شهروندان نیست بلکه درست مصرف کردن است تا مردم در زندگی روزمره خود و آینده دچار مشکل کمبود آب نشوند.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: انشعاباتی که بیش از حد میزان مصرف الگوی خود آب مصرف کنند اخطار قطع آب دریافت می کنند و در صورت تداوم این موضوع چند ساعت آب آنها قطع خواهد شد.

گفتنی است شرکت‌ آب و فاضلاب کاشان مدیریت ۱۱ شهر و ۶۶ روستا را در قالب یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب بر عهده دارد. آب شهری با ۱۵۲ حلقه چاه و آب روستاها با ۴۶ حلقه چاه تامین می‌شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.