شهرداری از اصلاح ایمن ورودی کاشان شانه خالی می کند

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان گفت: شهرداری از اصلاح ایمن ورودی کاشان شانه خالی می کند در حالی که این اداره تنها با ایجاد ناایمن ورودی کاشان براساس آیین نامه ها مخالف است.

 به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، چند روز گذشته در فضای مجازی کلیپی مبنی بر نامناسب بودن یکی از ورودی‌های کاشان منتشر شده بود که در این زمینه با پیگیری‌های صورت گرفته شهرداری کاشان با ارسال جوابیه به پایگاه خبری اهل کاشانم اعلام کرده است که تمایل به ساماندهی این محور را دارد اما اداره راهداری اجازه نمی‌دهد.

این موضوع را از علی اکبر آقایی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان پیگیری کردیم و او از جزئیات این موضوع سخن گفته و دلایل مخالفت خود را با اجرای طرح شهرداری کاشان تشریح کرد..

علی اکبر آقایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه بحث ایجاد تبادل جدید در آزادراه بر اساس آیین‌نامه فاصله بین تقاطع‌ها و تبادل‌ها حداقل باید سه کیلومتر باشد، اظهار داشت: این عدد مبنای علمی دارد و با توجه سرعت خودروها در آزادراه‌ها این عدد در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری کاشان قصد پاک کردن صورت مسئله را دارد، افزود: شهرداری کاشان قصد دارد با ایجاد دو ابرویی که در نهایت ۵۰۰ متر آسفالت نیاز دارد موضوع را به اتمام برساند اما موضوع حل نمی‌شود چراکه ورزشگاه امیرکبیر در ضلع شمالی آزادراه، پارک بام شهر، نمایشگاه بین‌المللی، مجموعه کوهنوردی دره، خنب و جزه و مجموعه معادن در آن نقطه وجود دارد.

ابراز داشت: ابتدای بلوار باقرالعلوم زیرگذری به نام پل کوهنوردان دارد و زمانی که بارندگی می‌شود با ۱۰ میلی‌متر بارش تردد در زیرگذر  مختل و برای حل مشکل باید پمپ در محل گذاشته شود تا آب جمع شده را بِکِشد.

وی گفت: تردد دو وسیله در کنار یکدیگر نیز با مشکلاتی رو به رو است و از این رو این محور نمی‌تواند ظرفیت دسترسی برای ظرفیت‌های ایجادشده در آن‌ نقطه باشد؛ تصور کنید ورزشگاه با برگزاری یک مسابقه ظرفیت آن تکمیل شود و وقتی راه دسترسی درستی نباشد سیل این ترافیک وارد آزادراه می‌شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان با بیان اینکه قصد داریم شهرداری پای کار بیاید و یا ایجاد راه دسترسی مناسب رفع خطر کند، تصریح کرد: شهرداری برای کاهش هزینه قصد دارند یا ایجاد یک دسترسی همسطح با آزادراه این موضوع را تمام کنند اما از نظر ما این راهکار نیست و در حضور مسئولان راهکار ارائه شده است.

آقایی تاکید کرد: ما مخالف ایجاد دسترسی برای ظرفیت‌های بالادست آزادراه نیستیم و با رمپ ورود و خروج ایجاد دسترسی ایمن نمی‌توان ایجاد کرد و دغدغه، دغدغه جان مردم است و راهکار آن است که انتهای بلوار آیت‌الله خامنه‌ای روگذری در فاصله چهار کیلومتری از بلوار امام رضا(ع) و لاین کندرو به موازات آزادراه خارج از حریم آن تا امام رضا(ع) است


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.