کنگره بین المللی انجمن جراحی مغز و اعصاب در کاشان آغاز به کار کرد

کنگره بین المللی انجمن جراحی مغز و اعصاب به مدت سه روز از تاریخ یکم لغایت سوم آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان آغاز به کار کرد.

کنگره بین الملیل مغز و اعصاب ایران

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مراسم آغازین این کنگره بین المللی با اشاره به اینکه بیماری های قلبی عروقی اولین و صدمات تروما دومین عامل مرگ و میر در کشور است، افزود: مردان دو سوم قربانیان حوادث هستند و بیشتر از ۵۰ درصد حوادث مربوط به سوانح ترافیکی و سقوط می باشد.

علیرضا مروجی با بیان اینکه ۴۷ درصد آسیب حوادث به سر و گردن است، تصریح کرد: حوادث ترافیکی شامل ۴۵ درصد موتورسواران و ۲۶ درصد عابرین پیاده  می شود.

وی خطر بالای سکته قلبی و مغزی در کاشان را دو برابر آمار کشوری عنوان کرد و گفت: بر اساس این آمار در کنار امکانات تشخیصی و درمانی باید به پیشگیری نیز توجه ویژه کرد.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی کاشان یادآور شد: مرکز تحقیقات تروما در سال ۸۲ در این دانشگاه به عنوان دومین مرکز در کشور راه اندازی شد.

مروجی با اشاره به انجام برنامه ثبت ملی تروما و ارزیابی کیفیت مراقبت بیماران نخاعی، گفت: جراحی مغز و اعصاب از سال ۶۸ شروع به فعالیت و از سال ۷۴ به صورت بخش مداوم فعالیت مستمر درمانی و آموزشی داشته است.

دبیر اجرایی کنگره بین المللی جراحی مغز و اعصاب با اشاره به رونمایی تمبر یادبوداین کنگره گفت: این تمبر شامل آرم های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، مرکز تحقیقات تروما، انجمن جراحان مغز و اعصاب، تصاویری از باغ فین کاشان و مرحوم پروفسور حمید رحمت می باشد.

حامد یزدان پناه با اشاره به اینکه ۱۲ مقاله در بخش دانشجویی جراحی اعصاب به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است، خاطرنشان کرد: برای اولین بار در طول برگزاری کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب ایران این جایزه به یادبود پروفسور رحمت از بنیانگذاران جراحی اعصاب ایران و به نام ایشان (جایزه رحمت) به سه مقاله برتر اهدا شد.

بنابر اعلام اسماعیل فخاریان دبیر علمی کنگره بین المللی جراحی مغزَ و اعصاب نیز در این مراسم گفت: ۱۳۰ مقاله از متخصصین جراح مغز و اعصاب داخلی و خارجی به دبیرخانه کنگره در کاشان ارسال شده است که۱۰۸ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

 

 

علوم پزشکی کاشان


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.