کاشان نیاز دارد در مدار یک کمربند سبز قرار بگیرد، عدم توجه به آن منطقه را با مشکل مواجه می‌کند

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محمدمهدی شریفی ظهر امروز در نشست خبری ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: همه ما اثرات کاشان نهال و درخت را می‌دانیم به نحوی که یک هکتار جنگل ۶۸ تن گرد و غبار را از محیط پاک می‌کند و آثار بسیار زیاد دیگری دارد.

وی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی باعث شده تا به سمت توسعه فضای سبز برویم، افزود: وقوع کم آبی، گرد و غبار و ریزگرد و دیگر عوامل باعث شده توسعه فضای سبز را جدی بگیریم در حالی که به دلیل مسائل مالی منابع طبیعی توان آن را ندارد اما کاشان نیاز دارد در مدار یک کمربند سبز به طول ۵۴ کیلومتر قرار بگیرد و عدم توجه به آن منطقه را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان ضمن تاکید بر توسعه فرهنگسازی کاشت نهال و درخت ابراز داشت: برای رسیدن به کاشت درخت پویش‌های مختلفی راه اندازی شده است و از سوی دیگر باید برنامه‌ریزی لازم در زمینه کاشت گیاهان با نیاز آبی کم صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ هکتار درختکاری دیم در کاشان داشتیم، گفت: نزدیک به ۳۰۰هزار درخت کاشت شد و با درختکاری سال جاری ۳۰مترمربع به سرانه فضای سبز کاشان اضافه شد.

شریفی از اجرای ۲۰۰هکتار پروژه زراعت چوب با آبیاری فاضلاب در کاشان خبر داد و تصریح کرد: این پروژه بزرگترین پروژه استان اصفهان محسوب می‌شود و از سوی دیگر پروژه آبخیزداری ۲۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته اجرا شد به نحوی که ۳۰ بند آبخیزداری احداث شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۳ میلیون مترمکعب آب پشت بندهای آبخیزداری ذخیره شد، گفت: در سال جاری با توجه به خشکسالی و کمبود بارش یک میلیون مترمکعب آب ذخیره شد در حالی که پنج میلیون مترمکعب سالانه مصرف آب شرب شهری است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.