واکسن پاستو کووک به کاشان رسید، واکسيناسيون دانش آموزان کاشانی ۷۳ درصد شد

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، خوشبختانه روند واکسیناسیون در منطقه کاشان با سرعت خوبی در حال پیشروی است و خوشبختانه با اضافه شدن یک واکسن جدید به سبد واکسیناسیون این منطقه روند رو به رشد یقینا مضاعف می‌شود.


مهدی دلاوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به اضافه شدن واکسن پاستو کووک به سبد واکسیناسیون منطقه کاشان اظهار داشت: این واکسن برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال تزریق می‌شد و اخيرا مجوز تزریق به سنین بالای ۱۸ سال نیز صادر شد.

وی با بیان اینکه این واکسن در سنین ۱۸ سال به بالا طی سه مرحله و به صورت سه دزی تزریق می شود، افزود: این واکسن برای سنين ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن در دو دز به فاصله ۲۸ روز  تزریق می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به آخرین آمار تزریق واکسن کرونا در منطقه کاشان ابراز داشت: تاکنون ۲۹۳ هزار و ۹۷۷ دوز نخست واکسن کرونا و ۱۹۳ هزار و ۹۹۸ دوز دوم واکسن کرونا به گروه‌های هدف ۱۲ سال به بالا تزریق شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۸۷ هزار و ۹۶۵ دوز نخست و دوم واکسن کرونا در منطقه کاشان و آران و بیدگل به گروه های هدف تزریق شده است، گفت: پوشش واكسيناسيون نوبت اول دانش‌آموز‌ در مجموع دو شهرستان ۷۳ درصد است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.