منتظر دستور قضایی برای پارکینگ چارسو کاشان هستیم

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: منتظر دستور قضایی هستیم تا ببینیم چه تصمیمی درباره پارکینگ و سرای تجاری چارسو گرفته می شود.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، ناصر طاهری در جمع خبرنگاران کاشانی افزود: بخاطر  اتفاقاتی و ابهاماتی که در زمینه  احداث چارسو رخ داد و احتمال آسیب بر اثر تاریخی مجاورش بود از طریق مراجع قضایی پیگیر هستیم.

طاهری تصریح کرد: پیگیری قضایی درباره عملیات اجرایی چارسو هم از طریق میراث فرهنگی اصفهان و هم در کاشان انجام‌شده است.

گفتنی  است ناصر طاهری، معاون اداره‌کل میراث فرهنگی استان   در آذر ماه سال گذشته در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: هنوز طرح معماری در خصوص پروژه ساختمانی خیابان باب‌الحوائج کاشان، از سوی میراث فرهنگی تایید نشده و به همین دلیل طبق دستور قضایی و از نظر ما این پروژه متوقف است؛ مگر آنکه شهرداری بخواهد خلاف قانون و مخفیانه عملیات خود را ادامه دهد.

شایان ذکر است “فریدون الهیاری” مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در نامه ای در تاریخ ۸ خرداد به دادستان کاشان مجددا پس از هشت ماه خواستار توقف عملیات عمرانی پارکینگ تجاری چارسو در خیابان باب الحوائج بدلیل عدم‌طی کردن فرآیندهای قانونی برای تایید نقشه های معماری و اجرایی توسط شهرداری شده بود.

پارکینگ طبقاتی و سرای تجاری چارسو در حریم دو خانه ثبتی “مقدم” و “وثقی” و مجموعه بازار تاریخی کاشان در حال احداث می باشد و با وجود مکاتبات اداری و دستور قضایی برای توقف عملیات اجرایی، شهرداری کاشان از تاریخ ۲۴ خرداد بخش دوم عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.