به مناسبت سومین سال آغاز فعالیت اهل کاشانم

معتقد به اصول حرفه‌ای رسانه‌ و برجسته سازی مفاخر این دیار

مهدی سلطانی‌راد*

کار رسانه و رسانه‌داری در عالم امروز اگر نگوییم سخت‌ترین فعالیت فرهنگی،دست کم از دشوارترین زیرشاخه های فعالیت در حوزه فرهنگ است،بدان معنا که حاصل تلاش برای ادای درست وظیفه اطلاع‌رسانی در کنار جلب رضایت مخاطب همراه با کمترین تنش با برخی مسئولان مسئولیت گریز و گریزان از پاسخگویی را باید بتوان به عنوان یک محصول رسانه‌ای عرضه کرد.

«اهل کاشانم» در حالی سه سالگی‌اش را جشن می‌گیرد که با تسهیل دسترسی عمومی به انواع ابزارهای ارتباطی نوین و به موازات آن رکود زجرآور و تاسف بار رسانه‌های مکتوب به دلایل مختلف، به تدریج در میان عموم ساکنان منطقه کاشان و حتی بیرون از مرزهای این جغرافیا جایی درخور برای خویش دست و پا کرد و آرام آرام به رسانه‌ای تقریبا مرجع در منطقه تبدیل شد.

رسیدن به چنین جایگاه البته که آسان نبود. شاید برخی را چنین عقیده باشد که زحمتش نوشتن دو خط خبر است و گاهی تنظیم خبر خام رسیده‌ای از ادارات و به طرفه‌العینی انتشارش و رؤیتی چند هزارنفری، اما چیزی که اهل کاشانم داشت و کماکان دارد و برخی از شبه رسانه‌هایِ مجازیِ گاه زردنویسِ منطقه نداشتند و ندارند، اعتقاد به لزوم مسلح بودن به سواد رسانه و «رعایت اصول و استانداردهای خبرنویسی حرفه‌ای» است.

وجه دیگری که به گمانم سبب شده اهل کاشانم در شکلی متفاوت با دیگر رسانه‌های محلی جلوه‌گری کند،برجسته‌کردن نام و یاد مفاخر و بزرگان این منطقه در همه رشته و رسته‌ها و هنرها و جایگاههاست که برخی از آنها یا به مظلومانه‎‌ترین وجه ممکن ( گاه عامدانه ) نامی از آنها در تریبون‌های رسمی نیست یا کم‌کم از ذهن و یاد اهالی این منطقه رخت بر بسته‌اند.

ضمن تبریک سالروز فعالیت پایگاه خبری اهل کاشانم به تلاش‌گران همکار در این رسانه محترم، به همین چند خط اکتفا می کنم و برای آنان در مابقی روزگار فعالیت فرهنگی‌شان آرزوی توفیق و سعادت دارم.

**سردبیر پایگاه خبری کاشان آنلاین


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.