مرکز مدیریت بحران فرمانداری کاشان:

مردم تلفات مشکوک وناگهانی طیور را به سرعت به دامپزشکی شهرستان گزارش دهند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ جلسه ستاد شهرستانی مقابله با آنفولانزا فوق حاد پرندگان به ریاست جواد مزروعی مدیرمرکزمدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری برگزار شد.


مدیر مرکز مدیریت بحران وکنترل حوادث فرمانداری ویژه شهرستان با تاکید به اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید آمادگی کامل برای مقابله با شیوع آنفولانزای پرندگان را داشته باشند، اظهار داشت: کنترل مبادی ورودی شهرستان در خصوص خودروهای حمل طیور باید با جدیت انجام شده و نظارت کافی با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و نظارتی صورت پذیرد.

جواد مزروعی اضافه کرد: ضرورت دارد بخشداران و دهیاران شهرستان کاشان ضمن اطلاع رسانی به مردم، وضعیت روستاها را مورد بررسی و رصد قرار داده و در صورت مشاهده تلفات مشکوک و ناگهانی طیور را به سرعت به دامپزشکی شهرستان گزارش نمایند.

رییس شبکه دامپزشکی کاشان نیز در این جلسه اھداف کلی ستاد مقابله با آنفولانزای پرندگان را حفظ سلامت مردم و جلوگیری از وارد شدن خسارت مالی به صنعت پرورش مرغ دانست و افزود: در شرایط کنونی که فشارهای مختلف اقتصادی، روحی و روانی ناشی از شیوع کرونا زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است نباید اجازه داد که مشکل دیگری بر مشکلات افزوده شود.

دکترعباس شاه میرزایی با تاکید بر همکاری مطلوب بین دستگاه های اجرایی، گفت: امیدواریم شاهد شیوع بیماری آنفولانزا نباشیم ولی با این وجود شبکه دامپزشکی کاشان با رصد و پایش مداوم واحدهای پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی شهرستان و کنترل تلفات واحدهای مذکور اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در خاتمه اطلاع رسانی به بهره برداران، مردم و استفاده از فضای مجازی را در کنترل و پیشگیری از بیماری موثر دانست و از مردم خواست تا هرگونه تلفات مشکوک پرندگان مهاجر، آزاد پرواز و خانگی را در اسرع وقت به سامانه ۱۵۱۲ شبکه دامپزشکی کاشان اطلاع دهند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *