رئیس اتحادیه اغذیه فروشان کاشان:

قیمت مواد اولیه فست فودها امسال تاکنون سه مرتبه افزایش داشته است

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان کاشان گفت: قیمت مواد اولیه فست فودها امسال تاکنون سه بار افزایش قیمت داشته است.

جواد فائض در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: برخی از همکاران ما به دلیل کسادی بازار و عدم استقبال مردم از خرید غذاهای آماده تاکنون واحد صنفی خود را تعطیل کرده و در پی آن بیکاری جمعی از نیروهای کار را در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه فست فودها و اغذیه فروش ها همانند مشاغل قوی تر مانند هتلداران نیستند و از بنیه مالی کمتری برخوردار هستند، ابراز داشت: از طرف دیگر تبلیغات درباره عدم استفاده مردم از سوسیس و کالباس زیاد است که این موضوع هم نقش مهمی در عدم استقبال مردم از بست فودها بوده است.

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان کاشان با بیان اینکه کاشان و حومه ۴۰۰ واحد صنفی دارد که ۳۰۰ واحد دارای مجوز و ۵۰ واحد دیگر در حال اخذ جواز هستند، تصریح کرد: کرونا هم نیر خلاصی را بر واحدهای صنفی وارد کرد و عملا باعث رکود در بسیاری از واحدها شد.

وی عدم حضور گردشگران را نیز عامل دیگری در کسادی بازار فست فودها دانست و بیان داشت: بسیاری از گردشگران و توریست های خارجی غذای غالب آنها فست فودهاست که متاسفانه این منبع درآمد نیز برای واحدهای صنفی فست فود به حداقل و حتی قطع شده است.

فائض با اشاره به اینکه قیمت مواد اولیه فست فودها از عید امسال تاکنون سه مرتبه گران شده است، یادآور شد: این افزایش قیمت ها در تمام کالاها بیش از نرخ افزایش حقوق است و بر همین مبنا خیلی از مردم که حقوق بگیر هستند تهیه غذای فست فودی را از سبد غذایی خود حذف کرده اند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.