طرح های عمرانی بخش برزک به بهره برداری رسید

در چهارمین روز هفته بزرگداشت دولت طرح های عمرانی برگزیده بخش برزک با اعتباریک میلیارد و775 میلیون تومان با حضور فرماندار ویژه کاشان، بخشدار برزک و جمعی از مسوولان شهرستان کاشان بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، فرماندار ویژه کاشان پروژه های عمرانی برگزیده در بخش برزک را زیر مجموعه حوزه های گردشگری، آبخیزداری، بهسازی و عمران شهری و روستایی دانست و افزود: بهره برداری از اقامتگاه بوم گردی گلاب، رونمایی از سیستم مکانیزاسیون شهرسازی و صدور پروانه الکترونیکی تک‌برگی، کف فرش معابر بافت قدیم شهر برزک، میدان و بلوار ورودی و منبع ذخیره آب های سطحی روستای آزران، ساختمان دهیاری و بوستان کودک روستای ویدوج از جمله این طرح های می باشد.

علی اکبر مرتضایی با اشاره به اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری در جلوگیری از ورود سیلاب به روستاهای منطقه، ذخیزه آب و همچنین تغذیه سفره‌ آب های زیرزمینی اظهار داشت: طرح تجمیعی و استخر ذخیره آب کشاورزی روستای تجره، بند سنگ و ملات آبخیزداری آرمزگان برای تحقق این اهداف در این بخش به بهره برداری رسید.

وی گفت: بازسازی و مرمت و تجهیز اقامتگاه بوم گردی سعدآباد برزک با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی زمینه اشتغال مستقیم برای ۱۰ نفر را فراهم می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: برای یک هزار مترمربع کف فرش معابر بافت قدیم شهر بزرک نیز افزون بر ۱۰۰ میلیون تومان از اعتبارهای شهرداری صرف شده است.

به گفته وی احداث دهیاری ویدوجا، در زمینی به مساحت ۳۷۰ مترمربع و با زیربنای ۴۰۰ متربع حدود ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارهای دولتی هزینه برداشته است.

مرتضایی هزینه ساخت بلوار و میدان ورودی و همچنین هزینه مخزن ذخیره آبهای سطحی روستای آزران را هم ۶۲۵ میلیون تومان بیان کرد و گفت: برای ساخت و تجهیز بوستان کودک روستای ویدوج نیز۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

فرماندار کاشان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح آبخیزداری و پخش سیلاب آرمزگان سده گفت: این طرح شامل سه بند به طول ۴۹۰ متر با ذخیره‌سازی ۳۵۰ هزار مترمکعب آب یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

مرتضایی در مراسم کلنگ زنی احداث پارک بزرگ شهر بزرک خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار اولیه ۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارهای شهرداری برزک در زمینی به مساحت ۶ هکتار پیش بینی شده است که شامل آمفی تئاتر روباز، دریاچه مصنوعی، سوله مدیریت بحران، باغ ایرانی، بازارچه و پارک جنگلی خواهد بود.

 

 


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *