زلزله برزک خسارت جانی نداشته است

بخشدار برزک کاشان گفت: طبق آخرین آمار جمع آوری شده توسط شهردار و دهیاران، وقوع زلزله در این بخش خسارت جانی نداشته و تیم های ارزیابی در حال بررسی برآوردهای خسارت های احتمالی مالی هستند.  

سعید قندی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم درباره مشخصات زلزله بخش برزک اظهار کرد: بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساعت ۱۱ و ۴۲ دقیقه و ۵۰ ثانیه صبح امروز مصادف با هشتم بهمن زلزله ای به بزرگی ۴ ریشتر و دو زمین لرزه دیگر به بزرگی ۲٫۸ . ۲٫۵  ریشتر بخش برزک کاشان را لرزاند.

وی یادآور شد: در ساعت ۱۱ و ۴۲ دقیقه صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۱۵ کیلومتری برزک،  و در ساعت ۱۱ و ۴۶ دقیقه به بزرگی ۲٫۸ ریشتری در عمق ۲۵ کیلومتری و سومین زمین لرزه در ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه به بزرگی ۲٫۵ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتری به فاصله یک کیلومتری برزک، ۱۹ کیلومتری قمصر و ۲۲ کیلومتری نیاسر رخ داد.

قندی تصریح کرد: نیروهای امدادی در بخش برزک در آمادگی کامل هستند و هماهنگی های لازم نیز با مدیریت بحران و ارگان های امدادی وجود دارد.

بخش برزک کاشان دارای شهر برزک و ۱۱ روستا می باشد که طبق آخرین سرشماری در سال ۹۵ جمعیت آن ۱۱ هزار ۹۵۰ نفر به ثبت رسیده است.

 

 


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.