روز پنجشنبه، بیشترین آمار درگیری را به خود اختصاص داده، برخی مسئولین کاشان بیت‌المال را در اختیار دارند اما نسبت به تحکیم بنیاد خانواده بی‌تفاوتند

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سرهنگ حسین بساطی ظهر امروز در همایش تحکیم بنیاد خانواده با بیان اینکه حال شهرستان کاشان خوب نیست، اظهار داشت: آسیب های اجتماعی در کاشان کم نیست چراکه در هشت ماهه نخست سال حدود ۸۲هزاز تماس با ۱۱۰ کاشان بوده و ۶۰هزار تماس منجر به عملیان پلیسی شده است.

وی ضمن اشاره به اقدامات دشمن در تزلزل بنیاد خانواده ابراز داشت: مولفه اول تماس ها تخلفات راهور است و اولویت دوم نزاع و درگیری با ۲۵ درصد و سوم مفاسد اقتصادی نیز ۱۱ درصد تماس‌ها را در بر گرفته است و این مهم جای بحث و کارشناسی است.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد نزاع ها در کاشان فردی است، گفت: این عدد قابل توجهی است و باید مد نظر کارشناسان قرار بگیرد چراکه نشان می‌دهد آستانه تحمل مردم کاهش پیدا کرده است و از سوی دیگر ۸۲ درصد از این نزاع‌ها در شهر کاشان است و ۳۰ درصد نزاع‌ها در خانه رخ می‌دهد.

بساطی با بیان اینکه ۳۷ درصد نزاع‌ها از ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ می دهد، تصریح کرد: روز پنجشنبه بیشترین آمار نزاع و درگیری را به خود اختصاص داده است و ۸۱ درصد ظرفیت نزاع و درگیری را آقایان و ۱۹ درصد خانم ها هستند و از سوی دیگر ۶۸ درصد از افراد طرفین نزاع جوانان هستند و افراد متاهل با ۵۵ درصد بیشترین آمار نزاع و درگیری را دارند.

وی با بیان اینکه یک چهارم موضوعات نزاع و درگیری اختلافات خانوادگی هستند، تاکید کرد: متاسفانه در این جلسه مسئولان مربوطه حضور ندارند و برخی مسئولان اعتبارات و بیت‌المال را در اختیار دارند اما نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند.

فرمانده نیروی انتظامی کاشان را بیان اینکه خانواده مهمترین کانون تربیت جامعه به مخاطره افتاده است، افزود: در برخی خانواده‌ها نیز والدین هر کدام یک طرف بوده و فرزند نیز در طرف دیگر است و این موضوع جای دغدغه و نگرانی دارد در حالی که بخش قابل توجهی از مجرمان فرزندان خانواده‌های از هم گسسته است.

وی با بیان اینکه به غذای روح و روان فرزندان کمتر پرداخته شده است، افزود: ما در سال گذشته افزایش آمار خودکشی در کاشان داشتیم و اکثرا میان نوجوانان و جوانان است و این موضوع زنگ خطر است در حالی که متاسفانه خودکشی‌هایی را نیز داشتیم که در شرایط بدی اقدام به خودکشی کرده است.

بساطی با بیان اینکه ۳۵ درصد از جرائم فضای مجازی مربوط به مسائل اخلاقی بوده است، افزود: اعتماد بی‌دلیل در فضای مجازی و فعالیت در این حوزه نگران کننده است و دختران و خانم‌ها از این موضوع آسیب می دیدند و والدین باید بیش از پیش در این زمینه وقت داشته باشند و جای آموزش فضای مجازی در شهرستان کاشان خالی است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *