رئیس دادگستری کاشان خبر داد:

روزانه ۳۵۰ پرونده در دادگستری کاشان ثبت می شود

رئیس دادگستری کاشان گفت: به طور میانگین 11هزار پرونده و روزانه 350 پرونده در کاشان ثبت می شود که این تعداد پرونده با میزان تعداد شعب و همکاران همخوانی ندارد.


به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محسن تاج‌افروز در دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به آمار و ارقام پرونده‌های ورودی و خروجی در مدت یک سال اخیر به دادگستری اظهار داشت: بیش از ۱۳۴ هزار پرونده ورودی و بیش از ۱۳۱ هزار نیز طی یک سال اخیر مختومه شده است.
وی سهم محاکم را ۵۳ هزار پرونده عنوان کرد و افزود: سهم دادسرا ۵۸ هزار پرونده و شورای حل اختلاف ۲۲ هزار پرونده بوده است که با وجود کاهش ۳٫۵ درصدی پرونده‌ها بحث سازش بسیار کم است.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۲۰ پرونده به سازش ختم شده است، گفت: خوشبختانه با وجود میزان آمار پایین پرونده‌های سازش ۸۰ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش سازش داشتیم و بر همین اساس فرهنگ صلح و سازش در منطقه بسیار پایین است و لازم است که افراد داری تریبون در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.
رئیس دادگستری کاشان با اشاره به اینکه با تلاش شورای حل اختلاف ۱۹۰ مورد از پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شد و ۴۳ نفراز زندان آزاد شدند، تصریح کرد: ۴۷۳ ورودی به زندان در سه ماهه سال گذشته به ثبت رسیده اما در سال جاری ۵۱۸ نفر به ثبت رسیده که نشان از افزایش ۹ درصدی ورودی به زندان کاشان است.
تاج افروز با بیان اینکه ۸۹ درصد از زندانی‌های ما بومی هستند، تاکید کرد: ۶۱ درصد زندانیان متاهل هستند و ۶۶ درصد زندانیان افراد میانسال هستند و جوانان بخش کمتری را به نسبت تشکیل می‌دهند و ۵۸ درصد زندانیان از افراد سابقه‌دار است و این موضوع نشان می‌دهد زندان رفتن تنها راه چاره نیست.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.