جلسه شورای شهر کاشان غیرعلنی اعلام شد!

روز پنجشنبه هفته گذشته در تماسی به رسانه ها اعلام کردند که جلسه روز یکشنبه سیزدهم آذر به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد و خبرنگارن از حضور در این محل خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، اعلام برگزاری یک نشست رسمی شورای شهر به صورت غیرعلنی آن هم سه روز قبل از زمان تعیین شده در حالی انجام می شود که در بند ۱ ماده ۱۱ آیین نامه معاونت حقوقی ریاست جمهوری آيين نامه اجرايی تشكيلات انتخابات داخلي و امور مالي شوراهاي اسلامی شهرها آمده است: «جلسات شورا علني و حضور مستمع با نظر رييس شورا مجاز خواهد بود ولي به تقاضاي كتبي شهردار و نيز فرماندار و يا بخشدار ذی ربط و موافقت اكثريت مطلق اعضاي حاضر می تواند جلسه غيرعلني تشكيل شود.»

درباره موضوع و میهمان جلسه روز یکشنبه هیچ اطلاع رسانی نشده ولی آنچه قانون گذار به صورت صریح مشخص کرده است در صورت غیرعلنی بودن جلسات شورای شهر باید بین اعضا در همان جلسه رای گیری شود و نه اینکه سه روز قبل از تاریخ مقرر آن را هم بدون هیچ توضیحی غیرعلنی کنند.

با نگاهی به قوانین آیین نامه ای این نکته به خوبی عیان است که هر شهروند به صورت مستقیم با حضور در جلسات و یا از طریق رسانه ها باید بتوانند عملکرد نمایندگان خود را به صورت شفاف در شورای شهر مشاهده و نظارت کند ولی شیوه ای که شورای شهر کاشان که با شعار شفافیت و اتاق شیشه ای به سر کار آمدند پیش گرفته در تضادی آشکار با قوانین مصوب، سوگند و شعارهای اعضای فعلی است.

گفتنی است در هفته گذشته علی هاشمی طاهری، رئیس شورای شهر کاشان در میان سکوت دیگر اعضا برای چندمین بار به اهالی رسانه توهین کرد که هر چند در بین مسئولان هیچ واکنش علنی در دفاع از رسانه ها وجود نداشت ولی با انتقاد و اظهار تاسف بسیاری از شهروندان از این گونه سخنان یک مسئول شهر کاشان مواجه شد.


    مهران
    (0) (0)

    مهران

    ژانویه 9, 2023

    غیر علنی کردن کار هاشمی طاهری هست. خدا میدونه چه خری دارن دور از رسانه رنگ میکنن. باید این آقا از شورای شهر کنار بره و مسؤلیت شهری نداشته باشه. توهین کردن این فرد و نگرفتن جلوش، باعث شده گستاخانه با هر کی خواست حرف بزنه و اصلا و به هیچ عنوان اجازه نداره با اسحاب رسانه حتی صداشو بالا ببره. یعنی واقعا اجازه نداره. هر کی بهش توهین شد باید سریع جلوش در بیاد تا فکر نکنن بشون خبریه. اینا نوکران مردم هستن نه والیان، اینا هنوز اینو نفهمیدن

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *