بافت تاریخی کاشان سهم ویژه ای از اعتبارات سفر ریاست جمهوری خواهد داشت

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، ضمن اشاره به تخصیص اعتبار 500 میلیارد تومانی به حوزه میراث فرهنگی در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان اصفهان اظهار داشت: اولین بخش از اعتبارات حوزه میراث فرهنگی سفر ریاست جمهوری در شهریور اختصاص پیدا می‌کند و کاشان اولویت ما است و سهم ویژه‌ای را به‌ خصوص در بافت تاریخی برای آن در نظر داریم.

علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان در قالب تبصره ۱۸ و مابقی نقدینگی دولت است که با تخصیص اعتبارات لازم حوزه بافت تاریخی تحول قابل توجه ای خواهد داشت.

وی اشاره به تفویض اختیارات به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان در حوزه شورای فنی افزود: مدیریت شهرستان کاشان فردی توانمند است و شورای فنی شمال استان اصفهان به اداره کاشان تفویض شده و که ایت اختیارات در مورد مسائل مربوط به محوطه‌ها، حوزه‌های ثبت بناها و آثار تاریخی است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه امورات اداری این تفویض اختیارات حدود یک ماه زمان می‌برد، ابراز داشت: برنامه طرح جامع سه ساله حوزه میراث فرهنگی استان اصفهان بر اساس اعتبارات تخصیص‌یافته تدوین می‌شود.
ایزدی خاطرنشان کرد: بحث برگزاری بازی‌های بومی محلی با میزبانی کاشان را دنبال می‌کنیم و برای اخذ مجوزات لازم و شورای ثبت آن را در این شهرستان تلاش می کنیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.