انتخاب بعضی از جوانان احساسی و سنتی است، برخی از آمارها بی‌دلیل محرمانه است

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، روح الله دهقانی در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت فرزندان طلاق در کاشان با بیان اینکه وظیفه پیشگیری از وقوع جرم بر عهده قوه قضائیه است، اظهار داشت: بحث رسیدگی به شکایات دعاوی مردم آنقدر زیاد است که دیگر وظایف دادستانی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی با بیان اینکه کارهای ارزشمند فرهنگی معمولا از سوی افراد فاقد مسئولیت انجام شده است، گفت: در امور خانواده تحقیقات انفرادی ترتیب اثر ندارد و از این رو تا زمانی که تحقیقات به صورت گروهی نباشد قابل اثرگذاری نیست و برخی از آمارها بی‌دلیل محرمانه است.

دهقانی با بیان اینکه در ابتدای شیوع کرونا کاشان یکی از شهرهای وخیم کرونایی بود، تصریح کرد: این آمارها مربوط به کرونا محرمانه شده و دلیل محرمانه بودن آن جلوگیری از القای ترس به مردم بود در حالی که بارها تاکید می کردیم دانستن بهتر از فوت شهروندان است و دادستانی از آنجا که در مقام ارائه آمار نبود در این زمینه ورود پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه آسیب‌های خانواده زندانیان منجر به طلاق می شود، تاکید کرد: اکثر فرزندان خانواده زندانیان فرزند طلاق می شوند و مجازات زندان تا به حدی سخت است که خانواده زندانی را تحت تاثیر قرار می دهد و از این رو لازم است تا خانواده زندانیان مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه برخی تصمیمات کارشناسی شده نیست، ابراز داشت: متاسفانه انفعال دستگاه های فرهنگی نیز به این آسیب دامن زده چراکه به طور مثال خبری از عدم دغدغه مندی دانشگاه ها از ما منتشر شد اما یک نفر با من تماس نگرفت تا بگویند کاری از دست ما بر می‌آید اعلام کنید تا انجام دهیم.

وی ضمن تاکید بر تولید محتوا ویژه فضای مجازی تصریح کرد: متاسفانه والدین ما آموزش دیده نیستند و مهارت‌های ارتباطی را نداریم و پایین بودن سرانه مطالعه و عدم آگاهی از این مهارت‌ها موجب دامن زدن به این مشکلات می‌شود.

دهقانی ضمن تاکید بر استفاده از هوش مصنوعی در مشاوره‌های پیش از ازدواج و پیش از طلاق افزود: برخی انتخاب های جوانان بر اساس احساس و یا سنتی است و بر همین اساس باید علم نیز در این حوزه به کار گرفته شود و یقینا برای پیشگیری از طلاق موثر است در حالی که متاسفانه برای مشاوره‌های پیش از اقدام شایسته‌ای صورت نگرفته است و لازم است در این زمینه برنامه ریزی صورت پذیرد تا این مشاوره‌ها تاثیرگذار باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *