انباشت بیکاران فارغ‌التحصیل در منطقه، آمار اشتغال در کاشان مطلوب نیست

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محمدشریف زارعی بعد از ظهر امروز در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کاشان اظهار داشت: کارگروه اشتغال، یکی از کارگروه های مهم و با اولویت در بین حدود ۱۰۰ کارگروه فعال در شهرستان کاشان است که بنده شخصاً از نزدیک شاهد روند کار خواهم بود تا با همفکری باعث گشایش راهی شویم تا در زمینه اشتغال قشر تحصیل‌کرده که یک موضوع مهم و اساسی در سطح کشور و همچنین شهرستان کاشان به شمار می‌رود، قدم‌های خوبی برداریم.


سرپرست فرمانداری ویژه کاشان افزود: با وجود پتانسیل و ظرفیت‌‌های خوبی که در سطح شهرستان کاشان وجود دارد اما آمار مطلوبی در زمینه اشتغال نداریم و این وضعیت وقتی نگران‌کننده‌تر می شود که با یک بررسی اجمالی مشاهده می‌کنیم قشر فارغ التحصیلان دانشگاهی، بخش عمده بیکاران ما را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: شهر کاشان علی‌رغم اینکه یک شهر صنعتی بوده و پتانسیل و ظرفیت‌های اشتغال خوبی دارد ولی متاسفانه به نسبت میانگین کشوری، بیشترین بیکاران آن را قشر تحصیل کرده با مدارک دانشگاهی تشکیل می‌دهند و از طرفی نیز در کاشان ۱۵ دانشگاه و مرکز آموزش عالی با ۴۰هزار دانشجو که غالباً بومی هستند و این امر موجب انباشت بیکاران تحصیل کرده در سطح شهرستان کاشان شده است.

زارعی خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک دانشگاه‌ها و با توسعه مراکز دانش بنیان نظیر پارک علم و فناوری، مراکز رشد دانشگاهی بتوانیم با برنامه‌ریزی و تدوین یک برنامه عملیاتی و قابل اجرا، آمار اشتغال را در سطح شهرستان کاشان بهبود بخشیده و نرخ بیکاری را در بین قشر تحصیل کرده دانشگاهی کاهش دهیم.

سرپرست فرمانداری گفت: کاشان در حوزه صنعت و معدن، آموزش عالی، بهداشت و درمان و در زمینه‌هایی دیگر مانند گردشگری نیز با وجود طبیعت چهارفصل، کویر، کوهستان، آثار باستانی و تاریخی قبل و بعد از اسلام ظرفیت ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در اختیار دارد و این زمینه اشتغال پایدار مناسبی را می‌تواند ایجاد کند.

زارعی تصریح کرد: با وجود این ظرفیت‌های عالی در کنار موقعیت استراتژیک کاشان در مرکز کشور، با تدوین یک برنامه زمان‌بندی شده و جامع بتوانیم شهرستان کاشان را به عنوان یکی از قطب.های اصلی گردشگری در سطح کشور معرفی کرده و برای رشد و شکوفایی اقتصاد و اشتغال قشر تحصیلکرده موقعیت‌های مناسبی را فراهم کنیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.