افزایش استعمال دخانیات در سایه نبود اماکن تفریحی مناسب در کاشان

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، متاسفانه برخی تفریحات ناسالم در جوامع امروزی گریبانگیر جوانان شده است که کاشان نیز از این موضوع مستثنی نیست و گاها جوانان و نوجوانان کاشانی به برخی تفریحات مشغول هستند که این موضوع به یک دغدغه تبدیل شده است.


کوروش محمدی در این رابطه در برنامه رادیویی صدای شهر، با بیان اینکه در کاشان و بسیاری از شهرهای دیگر یک سری مراکز عرضه قلیان وجود دارد، اظهار داشت: متاسفانه برای هیجانات انباشته شده جوانان هیچ برنامه‌ای نداریم‌.

وی با بیان اینکه امروز استعمال دخانیات برای جوانان ما به یک تفریح تبدیل شده است، افزود: مراکز عرضه قلیان یک ویترین‌هایی هستند که هیچ برنامه‌ای برای  ساماندهی آنان نداریم و اگر این مراکز را پلمب کنیم باید منتظر مراکز تجمع زیرزمینی باشیم.

رئیس انجمن آسیب‌شناسی کشور با بیان اینکه باید برای هیجاناتی جامعه برنامه‌ریزی داشته باشیم، ابراز داشت: جوان ما برای استفاده از امکانات ورزشی در باشگاه‌های ورزشی باید هزینه‌های زیادی را بپردازد در حالی که مصرف مواد دخانی به عنوان یک تفریح ارزان قیمت در دسترس است.

سیدهادی مسعودی علوی در این زمینه در برنامه رادیویی صدای شهر، با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش برخی از معضلات اجتماعی در کاشان هستیم، اظهار داشت: یکی از معضلات که درگیر آن هستیم موضوع اعتیاد است که به دو دسته مواد دخانی و مواد مخدر تقسیم می شود و مواد دخانی به دو دسته قلیان و سیگار تقسیم می‌شود.

وی با بیان اینکه قلیان از ابتدا و از قدیم به ایران وارد شد، افزود: در کاشان یک جوان برای گذران زمان و تخلیه هیجانات باید مسیری را طی کنند و متاسفانه نبود اماکن تفریحی و سرگرمی به شکل کافی مسئله‌ای است که جوانان ما به تفریحات ناسالم روی می‌آورند و متاسفانه استعمال دخانیات به ویژه قلیان در کاشان یه یک تفریح ناسالم تبدیل شده است.

مدیر فرهنگسرای مهر کاشان با بیان اینکه یکی از معضلات کاشان فروش مراکز قلیان است، تصریح کرد: متاسفانه نزدیک به ۲۰۰ قلیان‌فروشی بدون مجوز در کاشان وجود دارد و در هر خیابانی که قدم بزنیم مغازه های شکیل‌ در نقاط خوب شهر وجود دارد و به تعداد انگشتان یک دست این واحدهای صنفی مجوز دارند.

وی ضمن ابراز نگرانی از افزایش مصرف مواد دخانی بانوان در کاشان تاکید کرد: متاسفانه قیمت مواد دخانی نیز ارزان است و مصرف مواد دخانی یک تفریح ناسالم ارزان است و خوشبختانه هیچ مجوزی مبنی بر عرضه قلیان گرم در کاشان داده نشده و هر واحد صنفی فعال دراین زمینه به صورت غیرقانونی فعال هستند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.