اخاذی با تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی یک خانم در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان گفت: فردی که با تهدید انتشار عکس‌های خصوصی یک خانم در فضای مجازی از او اخاذی می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش اهل کاشانم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ ایرج کاکاوند ر اظهار داشت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی از وی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت .

وی افزود: طی بررسی فنی توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با تهدید قصد اخاذی از این خانم را داشته است .

کاکاوند ادامه داد: با اقدامات فنی و شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم در تهران مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا شهرستان کاشان انتقال داده شد.

وی با اشاره به اعتراف متهم پس از قرار گرفتن در مقابل مستندات تصریح کرد: متهم از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با خانم شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه آشنایی و ازدواج، اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر از وی قصد اخاذی داشته است .

فرمانده انتظامی کاشان ضمن توصیه به شهروندان در خصوص نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یادآور شد: فضای مجازی محل مناسبی برای نگه داری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد ناشناس نیست و امکان سوء استفاده افراد فرصت طلب از این اطلاعات شخصی وجود دارد.

کاکاوند از شهروندان به ویژه دختران جوان خواست در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آن‌ها را دارند، اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند .


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.