اثر عکاس کاشانی در جمع ۱۱ عکس برتر نجومی جهان

اثر "مجید قهرودی" عکاس کاشانی به عنوان یکی از 11 عکس برتر مسابقه عکاسی نجومی رصدخانه سلطنتی گرینویچ انگلستان در سال 2019 انتخاب شد.  

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، مسابقه عکاسی نجومی رصد خانه گرینویچ انگلیس برای انتخاب عکس های برتر سال برگزار می شود که که عکس مجید قهرودی از قله دماوند توانست با نظر هیات داوران یکی از ۱۱ عکس برتر این مسابقات در سال ۲۰۱۹ شود

مجید قهرودی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: مسابقه عکاسی نجومی رصد خانه سلطنتی گرینویچ یکی از معتبرترین و باسابقه ترین مسابقات در این رشته هنری است که برای انتخاب بهترین عکس های برتر امسال ۴۶۰۰ عکاس از اقصی نقاط جهان شرکت کردند.

وی با بیان اینکه هر عکاس مجاز به ارسال ۱۰ عکس در مسابقات امسال بود، افزود: امسال با سه عکس در این مسابقه شرکت کردم که عکسی از کوه دماوند با عنوان “در آغوش کوهستان، در قلب کیهان” که سال گذشته ثبت شده بود توانست جزو ۱۱ عکس برتر این مسابقه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: مسوولان برگزارکننده دو ماه پیش با ارسال ایمیلی به من اعلام کردند که اثر من برای چاپ در کتاب بهترین عکس های سال برگزیده شده ولی چند روز پیش از انتخاب این عکس در بین ۱۱ عکس برتر نجومی سال ۲۰۱۹ خبر دادند.

این هنرمند عکاس کاشانی خاطرنشان کرد: به جز عکس من اثر “مسعود قدیری” دیگر عکاس ایرانی که از دریاچه ارومیه ثبت شده جزو ۱۱ عکس برتر سال ۲۰۱۹ انتخاب شد تا دو تصویر از دو نماد ملی ایران در جمع عکس های برتر این مسابقات قرار بگیرد.

قهرودی با بیان اینکه مراسم اختتامیه این مسابقه عکاسی نجومی در شهریور برگزار می شود خاطرنشان کرد: با وجود ارسال دعوت نامه به دلیل هزینه های بالا قادر برای شرکت در این مراسم نیستم.

مجید قهرودی متولد سال ۱۳۶۷ كاشان دارای مدرك كارشناسی فیزیك فعالیتش را در زمینه عكاسی نجومی از سال ۸۹ آغاز كرد و تاكنون رتبه های زیادی در مسابقه ملی و بین المللی كسب كرده است.

رتبه سوم مسابقه بین المللی عكس زمین آسمان TWAN 2014 در بین ۵۵ كشور، مدال طلای جشنواره بین المللی عكس خیام ۲۰۱۳ در بین ۷۶ كشور شركت كننده، مقام پنجم مسابقه بین المللی عكس زمین و آسمان TWAN 2012 در بین ۴۲ كشور، منتخب وب سایت عكس روز نجومی سازمان فضایی ناسا ۲۰۱۷، انتخاب و انتشار اثرش در مجله Sky and Telescope آمریكا در سال ۲۰۱۵، برگزیده مسابقه بین المللی Panobook Photography Award در سال ۲۰۱۶ و منتخب دومین دوره مسابقه بین المللی photo Awards از جمله مهمترین عنوان های كسب شده این عكاس كاشانی است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *