آقای فرماندار! بیایید طرحی نو دراندازیم

پایگاه خبری اهل کاشانم؛ابوالفضل مهاجر_ کم کم حکم هفدهمین فرماندار کاشان هم دارد خشک می شود و این داماد سر خانه کاشانی ها به صاحب خانه ای رسیده است که در آن ساکنینش دل پری از بداخلاقی ها و رنج های دارند که از دوست و دشمن بر آنها روانه شده است.

محمدشریف زارعی که کرسی تدریس در یک دانشگاه دولتی را رها کرده و در منصب سرپرستی فرمانداری کاشان قرار گرفته است در این چهل روز گذشته توانسته است به خوبی با برخی از اقدامات و تصمیمات ذهنیت مردم را نسبت به دستگاه حاکمیت تغییر دهد.

پیگیری و تلاش او در تعطیلی تاسیس کارخانه سرب که یک دغدغه اصلی برای مردم منطقه تبدیل شده بود باعث شد که به قول معروف از ابتدا با قدرت کار خود را شروع کند.

از سویی دیگر ملاقات های مردمی و فعالیت های عامه پسند او هر چند خروجی خاصی تاکنون برای مردم منطقه نداشته است ولی خود باعث شده است که بعد از سالها مردم حضور یک مسئول را در کنار خود احساس کنند.

اما در کنار تمام این مسائل، کاشان که در واقع تمام آنچه در آن اتفاق می افتد با همه جای ایران فرق می کند، نباید دل خوش به این اقدامات ظاهرگونه باشد و بلکه باید مطالبات جدی از مدیران و‌ مسئولین شهری داشته باشد.

دکتر زارعی یک فرد آکادمیک با مدرک مهندسی مکانیک است پس برای روزهای آینده پیش رو نیز باید برگرفته از آموخته های خود با طرح و برنامه پیش برود و فرمانداری را پس از سالها به جایگاه اصلی خود برگرداند.

یکی از مهمترین مشکلات مردم کاشان طی سالهای گذشته مدیریت یک عده مدیر پشت میز نشین و گرفتار به آفت روزمرگی در پست و منصب های دولتی بوده و است که در واقع جایگاه کاشان را نه به سوی جلو بلکه درجا و حتی در برخی از حوزه ها با عقبگردی فاحش مواجه کرده است.

این نگاه باعث شده است که نگاه توسعه ای از فکر و ذهن برخی از مدیران دور شود و از این رو لازم است شهر از حالت روزمرگی به سمت توسعه محوری و تغییرات ساختاری و استراتژیک جابجا شود.

از سویی دیگر ساختار اداری متاسفانه در کاشان دچار نوعی رخوت و سستی و باری به هر جهتی شده است که تغییرات در این ساختار اداری به نظر می‌رسد برای مردم منطقه بسیار ضروری باشد.

کاشان شهر پیچیده ای است که گروه ها و‌ گرایش های فکری و متعددی در این خطه از ایران زمین گذران زندگی می کنند و پیشنهاد می شود فرماندار شهر به عنوان نماینده دولت در این شهرستان با همدلی تمامی این گروه ها را زیر چتر حمایتی خود درآورد تا زمینه توسعه منطقه را فراهم کند.

ضمن نقدهایی که ممکن است به عملکرد هر فردی در جامعه داشته باشیم و صدالبته که آقای دکتر زارعی هم از این نقدها مبرا نیستند ولی ذکر این نکته هم شایسته است که فرماندار باید بتواند یک فضای تعاملی بین مدیران شهرستان و رسانه ها ایجاد کند چراکه برخی از مدیران شهرستان کاشان واقعا رسانه گریز هستند و این موضوع باید از طرف آقای فرماندار باید پیگیری شود.


رسانه زبان گویای مردم است و ارتباط و تعامل مدیران با رسانه ها فقط نباید در حد نگاه روابط عمومی گونه به آنها باشد و اصلاح این نگاه مدیران شهری توسط فرماندار محترم می تواند منشأ اتفاقات خوبی در آینده برای مردم کاشان باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *